توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۳
خاطره ای از شهید غلامعلی رجبی/
به بهانه گرامی داشت هفته دفاع مقدس
در عملیات مرصاد شرکت کرد و در تاریکی ونیمه شب دردرگیری با منافقین درحوالی تنگه چهار زبر سه تیر به سینه اش اصابت کرد و روی زمین افتاد و در حالیکه بشدت از او خون میرفت یکی از دوستان سر او را به بالین گرفت اما لحظاتی نگذشت و با همان حالت غرق به خون سه مرتبه یا زهرا گفت و بشهادت رسید.
به بهانه گرامی داشت هفته دفاع مقدس
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس تاریخ و حماسه عصر امروز عکس زیر دوشب مانده بود به عملیات خیبر سال۶۲ درجنوب (جزیره مجنون شمالی وجنوبی) استراحتی موقت در داخل چادر موقت؛ و در خط دوم جبهه؛ غلامعلی رجبی جندقی؛ از معلمان بسیجی و با اخلاص و شاعر و مداح اهل بیت که مدتی شبهای چهارشنبه در جمکران دعای توسل وروضه میخواند ودلهارا بسوی امام زمان عج هدایت می کرد می باشد.


سمت راست جواد فرهاد نیا و سمت راست سید محمود حسینی و عکس وسط شهید بزرگوار و با صفا شهید غلامعلی رجبی

ایشان چندین سال بصورت داوطلبانه و بدون مزد باسپاه تهران ( پادگان ولیعصر عج) همکاری فرهنگی می کرد و در جبهه هم حضور پیدا می کرد. این شهید همیشه غصه می خورد که چرا شهید نمی شود. در حالیکه فقط یک دختر کوچک داشت در عملیات مرصاد شرکت کرد و در تاریکی ونیمه شب دردرگیری با منافقین درحوالی تنگه چهار زبر سه تیر به سینه اش اصابت کرد و روی زمین افتاد و در حالیکه بشدت از او خون میرفت یکی از دوستان سر او را به بالین گرفت اما لحظاتی نگذشت و با همان حالت غرق به خون سه مرتبه یا زهرا گفت و بشهادت رسید.

او مداح هیئت دیوانگان حسینی بود و سالها در کنار حاج منصور ارضی شعر می گفت و مداحی می کرد آنهم مداحی سوزناک و عاشقانه، که دلهای آماده را زیرورو می کرد. حاج منصور ارضی در خصوص این ذاکر با اخلاص می گفت؛ تهران دیگر چنین مداحی نخواهد دید و با یک احترامی از او یاد می کرد .

و نکته مهم: آن مقدار و آن چند سالی که با او دوست و همنشین بودم بویژه در شب عملیات خیبر در جزیره مجنون شمالی و جنوبی که در گردان زهیر تیپ ۱۰ سیدالشهداء(ع) درکنار شهید بزرگوار حاج حسین اسکندرلو که در گردانِ خط شکن و تا آخر عملیات کنار هم بودیم و سایر مواقع؛ جز اخلاق و اخلاص و مهربانی از او ندیدم بسیار صبور و آرام و خوش اخلاق و با معرفت بود بویژه روضه های سوزناک ایشان که دلها را جلا می داد.

به روح این شهید بزرگوار و همه شهدا صلواتی عنایت بفرمائید.
کد مطلب : 288098
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند