توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۲
مسکو: 500 هزار رایانه روسیه در 2017 هدف حملات هکری قرار گرفتند
رئیس شورای امنیت ملی روسیه گزارش کرد که 500 هزار رایانه این کشور در سال 2017 هدف حملات هکری قرار گرفته و از کار افتاده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، رئیس شورای امنیت ملی روسیه در گزارشی در خصوص وضعیت امنیت سایبری کشورش گفت که در سال گذشته میلادی (2017)، بیش از 500 هزار رایانه در روسیه از کار افتاده است که بسیاری از آنها هدف سه موج مهمی از حملات بدافزارها قرار گرفته است.

 
بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، شبکه‌های رایانه‌ای متعلق به وزارت کشور روسیه و شرکت‌های «روس نفت» و «ایوراز» در میان آن دسته‌ شبکه‌هایی قرار داشتند که هدف حملات هکری سال 2017 قرار گرفتند.

 
«نیکلا پاتروشوف» رئیس شورای امنیت ملی روسیه در ادامه افزود که نیروهای اجرای قانون روسیه یکسری نقص‌هایی را در امنیت سایبر عناصر مهم زیرساختی به ویژه در جنوب روسیه پیدا کرده‌اند و مشخص شده است که منابع فناوری اطلاعات تا حد زیادی در دسترس جاسوسان رایانه‌ای قرار گرفته است.

 
طبق این گزارش، دولت روسیه احتمالاً یک رویکرد متمرکز برای محافظت از اهداف بالقوه در نظر بگیرد و به هیأت مدیره‌های مربوطه اجازه ندهد تا امنیت سایبری برعهده افرادی قرار گیرد که کرملین هنوز آنها را مورد تأیید قرار نداده است.

 
چندی پیش نیز، یک مقام بانک مرکزی روسیه اعلام کرد هکرها بیش از یک میلیارد روبل معادل 17 میلیون دلار از بانک‌های روسی با استفاده از ابزار آزمایش امنیت Cobalt Strike سرقت کرده‌اند.

 
Cobalt Strike یک ابزار امنیتی است که قدرت دفاعی سایبری یک سازمان را می‌سنجد اما به وسیله هکرها برای حمله به بانک‌ها در روسیه و اروپا مورد استفاده قرار گرفته شده است.

 
بسیاری از شبکه‌های رایانه‌ای روسیه مورد حمله هکرهای آمریکایی قرار گرفته‌اند و بارها نیز روس‌ها چنین اقداماتی که منتسب به آمریکا است را محکوم کرده‌اند.

 
چندی پیش، معاون کمیسیون دفاع و امنیت شورای فدراسیون روسیه، حمله هکری جهانی را که برخی اعلام کردند که با سازماندهی آژانس امنیت ملی آمریکا انجام شده است، تروریسم سایبری و پدیده‌ای بسیار نگران کننده خواند.

 
در یکی از این حملات سایبری، سامانه‌های رایانه‌ای کشورهای مختلف از جمله روسیه هدف یک بدافزار قرار گرفتند که بعد از آلوده کردن سیستم هدف، دسترسی به اطلاعات را محدود کرده و درخواست پول می‌کرد.

 
«ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که پرده از بسیاری از جاسوسی‌های این سازمان برداشته بود نیز گفت که آژانس امنیت ملی آمریکا در حمله سایبری که دستگاههای رایانه در 74 کشور جهان را مورد حمله قرار داده، شرکت داشته است.
کد مطلب : 230091