توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۱
چین: دولت جدید آمریکا از اشتباهات ترامپ درس بگیرد
سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز تأکید کرد: دولت جدید آمریکا از اشتباهات ترامپ درس بگیرد و با پکن همانند یک تهدید رفتار نکند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از شبکه تلویزیونی راشاتودی، وزارت خارجه چین امروز سه شنبه با ابراز امیدواری درباره بهبود روابط با دولت جدید آمریکا، از «جو بایدن» رئیس جمهور جدید این کشور خواست تا از اشتباهات ترامپ درس گرفته و با پکن همانند یک تهدید رفتار نکند.

به گزارش راشاتودی، «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین در این خصوص اعلام کرد: پکن امیدوار است که بایدن به بهبود روابط چین و آمریکا کمک کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین  در این باره گفت: در چند سال گذشته، دولت ترامپ مرتکب اشتباهات راهبردی زیادی شد و چین را به عنوان یک رقیب راهبردی یا حتی یک تهدید تلقی کرد و بر این اساس با اتخاذ سیاست‌های نادرست در امور داخلی چین مداخله کرده و به منافع چین آسیب رساند.

به گزارش مهر «ژائو لیجیان» در ادامه افزود: چین و آمریکا به عنوان دو ابرقدرت جهانی باید در حفظ صلح جهانی و همچنین ارتقاء توسعه و رفاه در سراسر جهان انگیزه مشترک داشته باشند. همکاری تنها گزینه صحیح برای هر دو طرف است. امیدواریم که دولت جدید آمریکا بتواند از سیاست اشتباه دولت ترامپ در قبال چین درس بگیرد. پکن امیدوار به همکاری در قلب آینده روابط چین و آمریکا است.
کد مطلب : 293155
به نظر شما سر منشاء بداخلاقی های اخیر ملت می تواند وعده های خلاف واقع رئیس جمهور باشد؟
بلی
خیر