توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱
جعل لوگوی رسانه‌ها شیوه جدید ضدانقلاب در فضای مجازی/ این بار شایعه علیه قائم مقام حوزه علمیه
رسانه‌ها و کاربران ضدانقلاب به تازگی با جعل لوگوی رسانه‌های رسمی، شایعاتی را علیه برخی مسئولان و یا چهره‌های ارزشی کشور منتشر می‌کنند.
جعل لوگوی رسانه‌ها شیوه جدید ضدانقلاب در فضای مجازی/ این بار شایعه علیه قائم مقام حوزه علمیه
Share/Save/Bookmark
از شایعه تا واقعیت: یکی از روش‌های به کارگرفته شده توسط ضدانقلاب، جعل جملات شاذ و دور از ذهن به برخی شخصیت‌های کشور با لوگوی رسانه‌های کشور است.

به گزارش عصر امروز به تازگی نیز کاربران معاند به نقل از حجت‌الاسلام حمید ملکی قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه نوشتند: احتمال اینکه رهبری از نیروی ماوراء‌الطبیعه خود برای انتقام خون سردار سلیمانی استفاده کرده و ترامپ را کنار کشید زیاد است!
 
این درحالی است که خبرگزاری حوزه علمیه رسما اعلام کرد که خبر مزبور جعلی است و چنین محتوایی از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین ملکی بیان نشده و مطلقا در هیچ‌یک از درگاه‌های حوزه نیوز منتشر نشده است.


 

پیش از این نیز رسانه‌های ضدانقلاب با سوءاستفاده از لوگوی خبرگزاری حوزه به نقل از‌ آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه نوشته بودند:‌ اولین سبد حمایت معیشتی قرنطینه طلاب به میزان یک میلیون تومان به ازاء هر یک از اعضای خانواده به حساب سرپرست خانوار واریز شد! که آن نیز  صحت نداشت.پیشتر نیز  تصویری از آیت‌الله مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با لوگوی خبرگزاری تسنیم مبنی بر این که: «مردم می‌خواهند برای ماندگاری اسلام و تشیع اگر تختی در بیمارستان خالی بود یک روحانی بر آن تخت بستری گردد تا یک فرد عادی» منتشر شده بود. که هم خبرگزاری تسنیم و هم آیت‌ا‌لله شبستری این اظهارنظر را تکذیب کرده بودند. 

البته از این دست شایعات این روزها زیاد در فضای مجازی دست به دست می‌شود که بار دیگر ضرورت توجه به سواد رسانه، بهره‌گیری از منابع خبری دسته اول و عدم اعتماد به هر عکس و متن منتشر شده در فضای مجازی را گوشزد می‌کند.
کد مطلب : 289952