توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
تبعیض در پرداخت حقوق بازنشستگی داریم
مدیرعامل اتحادیه زنبورداران، گفت: متأسفانه با وجود اینکه امنیت غذایی به دست تولیدکنندگان عشایر و روستایی است اما تبعیض در پرداخت حقوق بازنشستگی این اقشار با سایر بیمه‌ها وجود دارد و باید عدالت اجتماعی محقق شود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، رئیسی سرحدی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با صندوق بیمه‌ای روستاییان عشایر، گفت: بعد از گذشت 11 سال از فعالیت اتحادیه زنبورداران اکنون شرایطی فراهم شده تا دولت به وظیفه قانونی خود در بهره‌مندی این قشر از خدمات تأمین اجتماعی و رفاهی عمل کند.

 
وی ادامه داد: در این سال‌ها درخواست‌های زیادی داشته‌ایم اما واقعیت این است که دولت به صندوق‌ها بدهکار است و ما سهمی از این بدهی نداشته‌ایم در نتیجه تلاش کرده‌ایم نوعی بیمه فراگیر و ضمانت برای تولید داشته باشیم تا این تولیدکنندگان چه در زمان حیات و پس از ‌آن بتوانند از حمایت‌های خوبی برخوردار شوند. 

 
رئیسی با اشاره به اینکه حمایت صندوق‌های بیمه‌ای کافی نیست، گفت: تلاش شده دولت بودجه بیشتری بدهد و از زمانی که سایر صندوق‌های حمایتی و بیمه‌ای نمی‌توانند به درستی خدمات ارائه دهند و مسائل را بر دوش صندوق بیمه‌ای عشایر می‌گذارند بهتر است اعتبارات و ظرفیت این صندوق متناسب با دامنه خدماتش بیشتر شود. 

 
مدیرعامل اتحادیه زنبورداران گفت: انتظار داریم که بیمه سختی کار در صندوق عشایر ایجاد شود چرا که زنبورداران باید از این خدمات برخوردار شوند همچنین بهتر است که طرح ارجاع نیز در قالب سامانه پذیرش بیماران راه‌اندازی شود. 

 
وی گفت: 800 هزار زنبوردار شاغل داریم که یک میلیون شغل را به طور غیرمستقیم ایجاد کرده‌اند و از دولت می‌خواهیم که سقف میزان پرداخت خدمات بیمه‌ای را در بین این افراد بیشتر کند چرا که جامعه ما رو به پیری است و بهتر است دولت دامنه تعهدات خود را بیشتر کند. 

 
رئیسی افزود: تبعیض در پرداخت حقوق بازنشستگی در بین صندوق‌های حمایتی وجود دارد به طوری که در صندوق بیمه عشایر 800 هزار تومان  اما در تأمین اجتماعی 900 هزار تومان است در حالی که امنیت غذایی در دست تولیدکنندگان عشایر و روستایی است و سقف پرداخت‌ها مناسب شده و تبعیض‌ها از بین برود. فردی که بیمار می‌شود فرقی نمی‌کند روستایی باشد یا عشایر باید عدالت اجتماعی گسترش یابد. 

 
وی گفت: ما با اینکه سومین کشور در عرصه زنبورداری هستیم اما سهم زنبور عسل در درآمد ناخالص ملی بالا نیست در حالی که در بحث تنوع زیستی محصولات دامی، زراعی، حفظ اکوسیستم، جلوگیری از بیابان‌زایی و حفظ منابع طبیعی پایدار یک عنصر پایه است اما ردیف بودجه نداریم و سهم‌مان در تولید مشخص نیست و امسال هم که بارشی صورت نگرفته معلوم نیست که بتوانیم در بحث زنبورداری به وظیفه خود عمل کنیم.
کد مطلب : 227177