۱
توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۲
هاشمی طبا: باید از ظریف بابت برجام و رفع تحریم‌ها قدردانی شود!
سیدمصطفی هاشمی که سابقه دو دوره کاندیدادوری ریاست جمهوری را دارد ودر هر دوره از ارای باطله ارای کمتری کسب کرده است، اعتقاد دارد باید بخاطر برجام که شکست ان را حتی خود حسن روحانی و محمدجواد ظریف قبول کرده‌اند تقدیر شود.
هاشمی طبا: باید از ظریف بابت برجام و رفع تحریم‌ها قدردانی شود!
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، «سید مصطفی هاشمی طبا» معاون رئیس جمهور در دولت هاشمی رفسنجانی و نامزد انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری در سرمقاله روزنامه شرق با عنوان «فقط دولت مقصر است؟» نوشت: «وزیر امور خارجه سه روز قبل اظهار کرد که مسئولان باید برای کاهش مشکلات مردم اقدام کنند. حرف درستی که باید سرلوحه کار مسئولان باشد اما در این میان وظیفه و نقش وزیر امور خارجه چه می‌تواند باشد و سوال اینجاست که ایشان در این میان چه وظایفی را در حیطه کاری خود نتوانسته انجام دهد. تلاش فراوان ایشان در رسیدن به توافق برجام و رفع تحریم‌ها یقیناً در این راستا بود و به حق شایان قدردانی است اما آنچه پس از تصدی دونالد ترامپ و خارج شدن از برجام روی داد، حاکی از ناتوانایی‌های ایشان نیست و امری اصلاح ناپذیر و جدا از تلاش ایشان بود».

 
در روزهای گذشته، «مسیح مهاجری» مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی در این روزنامه نوشته بود: «ظریف، قوی‌ترین وزیر خارجه دوران ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی است که با خدمات ماندگار و بزرگش بسیاری از خطرها را از این نظام دور ساخته و چهره منطقی و حق جویانه ملت ایران را به جهانیان شناسانده است... کاری که دکتر ظریف و همکاران او در به نتیجه رساندن برجام کردند، در خور بالاترین تقدیر است».

 
قبل از برجام، دلار حدود ۳ هزارتومان بود و اکنون قیمت دلار حدود ۱۳ هزارتومان است. قبل از برجام پراید حدود ۲۰ میلیون تومان بود و اکنون قیمت پراید حدود ۵۰ میلیون تومان است. همچنین قبل از برجام قیمت سکه حدود یک میلیون تومان بود و اکنون قیمت سکه حدود ۴ میلیون و پانصد هزار تومان است. موارد فوق تنها بخشی از نتایج برجام در معیشت مردم است.

 
با برجام در صنعت هسته‌ای بتن ریخته شد. قبل از برجام غنی سازی ایران ۲۰ درصد بود و یکی از نتایج این میزان غنی سازی، تهیه دارو برای بیماری‌های مختلف بود. با برجام غنی سازی ایران به ۳، ۵ درصد کاهش یافت و ایران به عنوان یک استثنا قرار گرفت که اجازه افزایش غنی سازی خود را ندارد.

 
به واسطه برجام، قانون تحریمی آیسا (در دولت اوباما) و قانون تحریمی کاتسا ۲۰۱۷- مادر تحریم‌ها - (در دولت ترامپ) تمدید و تصویب شد. بر همین اساس گستره تحریم‌ها در پسابرجام افزایش یافت.

 
در پسابرجام، رفتار گستاخانه آمریکا و اروپا با ایران به شدت افزایش یافت. تروریست نامیدن نماینده دولت ایران -ابوطالبی- در سازمان ملل و عدم صدور ویزا برای وی در دولت اوباما، بازداشت یک دیپلمات ایرانی در اروپا، اخراج ۵ دیپلمات ایرانی از اروپا، عدم سوخت رسانی به هواپیمای حامل ظریف و…تنها چند نمونه از گستاخی‌های آمریکا و اروپا در پسابرجام است.

 
موارد فوق بخش کوچکی از نتایج برجام برای مردم ایران است. با این حال فعالین اصلاح طلب با توهین به مردم، خواستار قدردانی از ظریف به واسطه این کارنامه هستند!
مرجع : مشرق
کد مطلب : 253178
۱۳۹۷-۱۲-۱۲ ۱۷:۵۱:۰۲
آقای هاشمی طبا جای بسی تاسف دارد که از بر جام تعریف کردهاید معلوم میشود که در بطن جامعه نیستی وخبر نداری که برجام چه مصیبتیژ به مردم وارد کرد. ومسولین مملکت هم فکرشان مثل شما است که مملاکت را به الیبن روز انداخته اند ای گاش ظریف وروحانی هردوبهذهم استعفا می دهند