توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۲
ایران چگونه "موج سنگین کرونا" را کنترل کرد؟
ایران برای مقابله با "موج سنگین کرونا" طرحی برای بیماریابی و مدیریت کرونا کلید زد؛ با اجرای این طرح، کشور ما دستاوردهای بی‌‌نظیری در کنترل اپیدمی کرونا داشته است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز؛ شیوع کرونا در کشور و افزایش آمار فوتی‌‌ها، باعث ایجاد نگرانی‌‌هایی در مردم و مقامات بهداشتی کشور شده بود.

پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و برای جلب مشارکت مردمی در کنترل بیماری کرونا، وزارت بهداشت با امضای تفاهمنامه‌‌ای با سازمان بسیج مستضعفین، طرح جدیدی را برای شکستن زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا کلید زد.

این طرح که مزین به نام سردار دل‌‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی است، طرحی محله‌‌محور و خانواده‌‌محور و مبتنی بر «هر خانه یک پایگاه سلامت» است که با کمک بسیج جامعه پزشکی و نیروهای بسیجی برای کاهش بستری و مرگ‌‌ومیر ناشی از بیماری کرونا و حمایت و مراقبت از اقشار آسیب‌‌پذیر در دوران کرونا اجرا می‌‌شود.

تیم‌‌های اجرایی این طرح، سه تیم مراقبتی، حمایتی و نظارتی هستند که با ارائه آموزش راه‌‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا، شناسایی زودهنگام بیماران، تشدید نظارت بر اصناف و مشاغل و حفاظت از گروه‌‌های آسیب‌‌پذیر در راستای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا عمل می‌‌کنند.

در این طرح بیماران مبتلا به کرونا که امکان قرنطینه شدن در منزل را ندارند به مراکز مراقبت سلامت مانند هتل‌‌ها و مهمانسراها منتقل و در آن‌‌جا مستقر می‌‌شوند و تحت مراقبت‌‌ و درمان قرار می‌‌گیرند.

طرح شهید سلیمانی تاکنون دستاوردهای زیادی داشته است به طوری که اجرای این طرح همراه با اعمال برخی محدودیت‌‌ها باعث شد پیش‌بینی‌های سازمان‌های جهانی درباره روند بیماری کرونا در کشور ما داشتند و مرگ‌‌های بالاتر از یک هزار نفر را برای ما متصور شده بودند، درست از آب درنیاید و همزمان با روزهایی که متأسفانه در کشورهای آمریکایی و اروپایی روزانه هزاران مرگ‌‌ومیر کرونایی رقم می‌‌خورد، ایران گام بلندی در راستای کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا برداشت.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 292869
به نظر شما سر منشاء بداخلاقی های اخیر ملت می تواند وعده های خلاف واقع رئیس جمهور باشد؟
بلی
خیر