توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۹
یدیعوت: اسد به پیروزی نهایی نزدیک می‌شود
سفر هیئت رسمی رژیم صهیونیستی به چاد، اعتراف به تل آویو در مسیر رکود اقتصادی و اعتراف به نزدیک شدن دولت سوریه به رهبری بشار اسد به پیروزی نهایی بر تروریسم از جمله خبرهای رسانه‌های اسرائیلی است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، یک رسانه رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که رئیس جمهور سوریه به پیروزی نهایی نزدیک می‌شود. روزنامه یدیعوت آحرونوت نوشت موفقیت ارتش سوریه در بازپس‌گیری شهر خان شیخون در حومه جنوبی ادلب پس از عقب نشینی گروه های مسلح از آن، یک دستاورد بسیار مهم برای بشار اسد رئیس جمهور سوریه به شمار می رود که طی چهار سال اخیر توانست بخش اعظم اراضی سوریه را بار دیگر تحت کنترل قرار دهد تا بیش از هر زمانی به کسب پیروزی نهایی نزدیک شود

 
این رسانه با اشاره به گزارش‌های گروه‌های تروریستی مسلح درباره عقب نشینی از خان شیوخ و سیطره ارتش سوریه نوشت عقب نشینی که تاکنون به نظر می رسد محدود باشد،‌پس از گذشت چهار ماه از حملات ارتش سوریه و روسیه در استان‌های ادلب و حماه آخرین دژ گروه‌های مسلح صورت گرفته است، اگر این گزارش‌ها(درباره موفقیت ارتش سوریه در خان شیخون) صحت داشته باشد، یک دستاورد بسیار مهم برای بشار اسد قلمداد می‌شود که طی چهار سال اخیر ارتش سوریه موفق شد بخش اعظم اراضی سوریه را بازپس گرفته و بیش از هر زمانی در گذشته به پیروزی نهایی نزدیک شود.


افشای توطئه جدید رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه

 
روزنامه یسرائیل هیوم از تصمیم رژیم صهیونیستی برای کوچاندن مردم نوار غزه از این منطقه بدون بازگشت آنها خبر داده است. این رسانه نوشته است هیئت امنیت داخلی در دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل طی سال اخیر تلاش کرده است تا ساکنان نوار غزه از این منطقه خارج شوند بدون اینکه دیگر به آن بازگردند. این مطلب را یک منبع سیاسی اسرائیلی که در سفر اخیر بنیامین نتانیاهو به اوکراین وی را همراهی کرده، فاش کرده است.

 
این رسانه افزود این طرح به تایید نخست وزیر اسرائیل رسیده و طی سال اخیر بارها در جلسات کابینه امنیتی اسرائیل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

 
بر اساس اطلاعاتی که در کابینه امنیتی ارائه شده، 35 هزار فلسطینی در سال 2018 میلادی، نوار غزه را ترک کردند بدون اینکه تصمیمی برای بازگشت داشته باشند. این رسانه رژیم صهیونیستی مدعی افزایش مهاجرت از غزه شده است.

 
این منبع صهیونیست افزود اسرائیل آمادگی خود را برای تامین هزینه های مالی انتقال ساکنان نوار غزه به کشور ثالث در صورتی که کشوری با میزبانی از آنها موافقت کند، اعلام کرده است.

 
یسرائیل هیوم نوشت هیئت امنیتی اسرائیل عملا این موضوع را در ارتباط با چند کشور در خاورمیانه مطرح کرده که آیا با پذیرش ساکنان نوار غزه موافقت خواهند کرد؟ولی تا کنون هیچ کشوری با این موضوع موافقت نکرده است.

 
اسرائیل همچنین با استفاده از پایگاه نفاتیم وابسته به نیروی هوایی برای انجام سفرهای هوایی برای انتقال ساکنان غزه موافقت کرده است.

 
تل آویو در مسیر رکود اقتصادی

 
روزنامه یدیعوت آحرونوت رژیم صهیونیستی از نگرانی‌ها درباره رکود اقتصادی قریب الوقوع در این رژیم اشغالگر در پی اطلاعاتی خبر داد که اداره مرکزی آمار رژیم بر کاهش رشد اقتصادی اسرائیل تاکید کرده بود.

 
جزئیات سفر هیئت صهیونیستی به چاد

 
یک رسانه رژیم صهیونیستی از سفر هیئتی از سوی این رژیم به کشور آفریقایی چاد خبر داد. پایگاه خبری میزاک لایف نوشت یک هیئت اسرائیلی به عنوان نماینده دولت، طی روزهای پنجم تا هفتم ماه جاری میلادی به کشور چاد سفر کرد، ریاست این هیئت را مدیر تجارت در وزارت اقتصاد و صنعت رژیم صهیونیستی برعهده داشت که مدیر وزارت موسوم به همکاری منطقه ای و نمایندگانی از وزارت کشاورزی رژیم هم وی را همراهی می‌کردند.

 
بر اساس این گزارش، اعضای این هیئت صهیونیستی نشستی را با وزیران، مدیران کل وزارتخانه های اقتصاد، دارایی، کشاورزی، انرژی،‌منابع آبی، معادن، آموزش، ارتباطات و بهداشت کشور چاد و نیز نشست‌هایی را با برخی طرف‌های بین المللی همچون نمایندگان بانک جهانی و سفارت آمریکا با هدف بررسی افزایش سرمایه‌گذاری در چاد برگزار کردند.

 
ایتی ملخیئور نماینده مدیر تجارت خارجی در وزارت اقتصاد و صنعت رژیم صهیونیستی گفته است اعضای هیئت اسرائیلی تحت تاثیر تمایل دولت چاد و بخش خصوصی این کشور برای همکاری با اسرائیل قرار گرفتند . یوسف درزنین مدیر وزارت همکاری منطقه ای اسرائیل هم گفت روابط رو به گسترش میان چاد و اسرائیل بخشی از روابط تل آویو با کشورهای منطقه به شمار می‌رود.

 
سایت میزاک لایف نوشت در ماه ژانویه گذشته، یعنی پس از تقریبا پنجاه سال از قطعی روابط، توافق ازسرگیری روابط میان اسرائیل و چاد امضا شد و در پی ازسرگیری روابط میان دو طرف، رئیس جمهور چاد از دولت اسرائیل خواست که نمایندگانی را برای بررسی راه‌های پیشبرد همکاری اقتصادی و انتقال اطلاعات به بخش کشاورزی و منابع آبی و آموزشی چاد اعزام کند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 267588