توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۱
نا‌مگذاری معابر تهران به نام پوچگراهای عصر طاغوت!
شورای شهر تهران نامگذاری خیابان‌هایی در تهران به نام دو فعال فرهنگی پوچگرا را تصویب کرد!
نا‌مگذاری معابر تهران به نام پوچگراهای عصر طاغوت!
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، هنوز مدت چندانی از حذف عنوان شهید از کنار نام برخی معبرهای مزین به نام شهدا با تصمیم مدیریت شهری تهران نگذشته است؛ اتفاقی که با انتقادات بسیاری از سوی عموم مردم مواجه شد و اصلاح شد. اما این‌بار شورای شهر تهران تصمیم گرفته که نام دو فعال فرهنگی با گرایش به ‌ترویج پوچی در دوران طاغوت را روی دو معبر در تهران بگذارد! با رأی اعضای شورای شهر تهران بناست یک معبر در تهران به نام «پرویز تناولی» و یک معبر دیگر در تهران نیز به نام «سهراب شهید ثالث» نام‌گذاری شود!

این در حالی است که پرویز تناولی، از وابستگان به دربار ستمشاهی پهلوی بود؛ او یک مجسمه‌ساز است که به‌خاطر طراحی مجسمه‌هایی با مضمون نیهیلیسم و پوچگرایی و همچنین آثاری با مضمون جنسی شهرت یافته است، تا آنجا که حتی نشریه فردوسی چاپ قبل از انقلاب، در واکنش به برپایی نمایشگاه آثار تناولی نوشته بود: «خوب شد مردم به نمایشگاه این مجسمه‌ساز نیامدند و ندیدند که چه آثار ضد‌اخلاقی به ‌نمایش درآمده است.»

همچنین سهراب شهید ثالث، از سردمداران جریان موسوم به سینمای موج نو بود که با بودجه رژیم طاغوت، فیلم‌هایی با درونمایه شبه‌روشنفکرانه و پوچگرایانه می‌ساخت.

گفتنی است، این‌گونه اقدامات این دوره از مدیریت شهری تهران مسبوق به سابقه است. به‌طور مثال، حدود یک سال قبل نیز در برخی ایستگاه‌های مترو تهران نمایشگاه عکسی تحت عنوان «یادگار ماندگار» برگزار شد.

به گزارش کیهان در این نمایشگاه، عکس‌های برخی عناصر غربگرا و بعضاً از وابستگان پیشانی‌سفید دربار شاه و فراماسونری تحت عنوان متفکر و اندیشمند و فرهیخته به نمایش درآمد!
کد مطلب : 289980