توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۴
رسانه ها منبر اثر بخشی برای ترویج فرهنگ رضوی هستند
تولیت آستان قدس رضوی گفت: رسانه ها به عنوان منبرهای اثر بخش در حوزه ترویج فرهنگ رضوی نقش مهمی بر عهده دارند.
رسانه ها منبر اثر بخشی برای ترویج فرهنگ رضوی هستند
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر پنجشنبه در مراسم راه اندازی آزمایشی رادیو تصویری زیارت در مشهد اظهارکرد: امروز رسانه‌ها از جمله رسانه ملی  منبرهایی اثر بخش برای تبیین فرهنگ رضوی و جامعه سازی قرآنی هستند.

وی افزود: محاسن و زیبایی‌های کلام اهل بیت(ع) باید به وسیله صدا و سیما به بشریت چه مسلمان و چه غیرمسلمان منتقل شود. جلوه‌های زیبایی کلام امام رضا(ع) را باید به وسیله رسانه‌ها به مردم انتقال داد، تا فرهنگ رضوی در جوامع بیش از پیش اشاعه یابد.

رئیسی بیان کرد: زیارت  کانون معرفت افزایی برای امت اسلامی معرفی بوده و تنها  یک برش از زندگی زائر نیست، بلکه نقطه عطفی در زندگی اوست که در تمام لایه‌های زندگی اش تأثیرگذار است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ضروری است از قابلیت های رسانه برای انتقال حال و هوای بارگاه منور رضوی به تمام دلدادگان و مشتاقانی که به هر دلیل امکان حضور فیزیکی در حرم مطهر رضوی را ندارند استفاده شود.

رئیسی تاکید کرد: آستان قدس رضوی راه اندازی رادیو زیارت را اقدامی اثر بخش در مسیر اشاعه فرهنگ رضوی می‌داند و نسبت به افزودن غنای محتوای پخش شده از آن همکاری لازم را خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: هجمه‌هایی که امروزی از سوی دشمنان به مقوله زیارت می‌شود نشان دهنده نقش اثر بخش آن بر انسان سازی و جامعه سازی قرآنی است
مرجع : مهر
کد مطلب : 219752