۱
توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۷
پنتاگون: به عربستان تجهیزات دفاعی ارسال می‌کنیم
وزارت دفاع آمریکا از ارسال تجهیزات دفاعی به عربستان سعودی به منظور تقویت پدافند هوایی این کشور خبر داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا پنجشنبه اعلام کرد به منظور تقویت پدافند موشکی عربستان سعودی و محافظت از زیرساخت‌های نظامی و غیرنظامی حساس، به این کشور یک فروند سامانه پاتریوت، ۴ سامانه راداری و ۲۰۰ نیروی زمینی ارسال می‌کند. 

 
«جاناتان هافمن»، سخنگوی پنتاگون همچنین گفت «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا ارسال دو سامانه پاتریوت و یک سامانه ضدموشکی تاد را برای دفاع در برابر «تهدیدهای موشکی و پهپادی ایران» تأیید کرده اما هنوز تصمیمی برای ارسال این تجهیزات گرفته نشده است.

 
سخنگوی پنتاگون در این بیانیه تصریح کرده ارسال این تجهیزات و نیروها «حضور محسوس فعلی» آمریکا در عربستان سعودی را تقویت خواهد کرد.

 
روز شنبه۲۳ شهریورماه «یحیی سریع» سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کرد، یگان پهپادی یمن با ۱۰ پهپاد پالایشگا‌ه‌های «بقیق» و «خریص» شرکت آرامکو در منطقه «شرقیه» عربستان سعودی را در چارچوب حق طبیعی و مشروع در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن هدف قرار داد.

 
«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا بدون ارائه هرگونه سندی مدعی شد که این ایران و نه یمنی‌ها بوده‌اند که تأسیسات نفتی آرامکو عربستان را هدف قرار داده‌اند. تهران این اتهامات را رد کرده است.

 
سخنگوی پنتاگون در بیانیه پنجشنبه از سایر کشورها هم خواسته به منظور تقویت پدافند هوایی عربستان سعودی به این کشور تجهیزات ارسال کنند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 269496
محمدی
France
۱۳۹۸-۰۷-۰۵ ۰۷:۵۶:۴۴
آیا ایرانیان خوبی سرزمین وحی را می خواهند که روزانه چندین ساعت رو به قبله گاه عالم سر تعظیم فرود می آورند یا سردمداران امریکایی که به مسلمان اسلحه می دهند تا بر سر مسلمان بریزد، بیت المقدس را طوری به اسارت گرفته اند و بیت ا...الحرام را طوری دیگر و هدفشان هم نیل تا فرات است که مسلمان را خراب کنند و بنام مسلمان با نظام تک قطبی امریکایی_صهیونیسمی آسیا و افریقا و حتی خود اروپا را بیش از پیش زیر سلطه ی خود برند و این خلاف قوانین الهی و انسانی است و ایران زیر پرچم مزین به نام خداوند یکتا، زیر بار زورگویی نظام تک قطبی امریکایی_صهیونیسمی نمی رود