توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۱
هشدار دوباره پلیس ایران به اروپا
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر گفت: کشورهای اروپایی باید درنظر داشته باشند اگر در نقطه تولید و ورود با موادمخدر برخورد نشود، این مواد باید گرم گرم از جیب جوانان اروپایی بیرون بیاید
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، سردار محمدمسعود زاهدیان پیش از ظهر امروز در حاشیه نمایش کشفیات پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در قالب طرح "ظفر دو" با اشاره به کشف 530 تن موادمخدر از ابتدای سال جاری تاکنون توسط پلیس مبارزه با موادمخدر، اظهار کرد: 72 درصد کشفیات موادمخدر در مدت مذکور با کار اطلاعاتی صورت گرفته است.

 
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر افزود: بیش از 70 درصد مواد مکشوفه در استانهای شرق و حاشیه شرق کشور انجام شده است.


این مقام انتظامی ضمن تحسین عملکرد پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ، از استمرار طرحهای پلیس مبارزه با موادمخدر در پاکسازی حاشیه مدارس و مراکز تجمع نوجوانان و جوانان خبر داد.

 
وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی پلیس برای اقدامات پیشگیرانه از ورود موادمخدر در جوار مرزها تشدید شده همچنین مأموران هنگ مرزی سراوان و میرجاوه در دو عملیات جداگانه موفق به کشف 6 و 2.5 تن موادمخدر شدند.

 
زاهدیان ضمن هشدار به قاچاقچیان موادمخدر، یادآور شد: اقدامات پلیس با تمرکز بر روی این شبکه‌ها، حتماً منجر به برخورد با آنها خواهد شد.

 
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه در تمام مراجع بین‌المللی تأکید می‌کنیم که سایر کشورها نیز باید سهم خود را در راه مبارزه با موادمخدر ایفا کنند، گفت: توان ما در حد محدود است، هجمه تولید موادمخدر وجود دارد و میزان تولید موادافیونی در کشور افغانستان روز به روز بیشتر می‌شود؛ تولید 185 تنی موادمخدر در سال 2001 در کشور افغانستان، اکنون به بیش از 10 هزار تن رسیده اما امکانات ما متناسب با این حجم تولید نیست و شاید در برخی اوقات نتوانیم متناسب با این هجمه‌ها برخورد مناسب را داشته باشیم.

 
این مقام انتظامی ادامه داد: کشورهای اروپایی باید درنظر داشته باشند اگر در نقطه تولید و ورود با موادمخدر برخورد نشود، این مواد باید گرم گرم از جیب جوانان اروپایی بیرون بیاید، به کشورهای اروپایی توصیه می‌کنیم از اقدامات ایران در راه مبارزه با موادمخدر حمایت کنند.

 
مهدی مهرانگیز؛ سرپرست دادسرای مبارزه با موادمخدر نیز در حاشیه بازدید از کشفیات پلیس در طرح "ظفر دو" با اشاره به تلاش شبانه‌روزی و بی‌وقفه پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در مبارزه با قاچاقچیان عمده و خرده موادمخدر، اظهار کرد: قوه‌قضاییه با شدت با موادفروشان برخورد می‌کند.

 
وی متذکر شد: بر اساس ماده 114 قانون آیین دادرسی کیفری این اجازه به دستگاه قضایی و بازپرس داده شده تا مراکزی که برخلاف سلامت امنیت جامعه باشند، پلمب شود لذا اگر خانه‌ای ببینیم که در آن فروش موادمخدر انجام شود، از ظرفیت این ماده قانونی استفاده کرده، با نصب پلاکارد و پلمب، آن منزل یا مرکز را به مردم شناسانده و تا زمان مفتوح بودن پرونده در دادسرای انقلاب تهران، به هیچ وجه نسبت به فک پلمب اقدام نمی‌کنیم.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 272122