توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۲
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به استعفای نجفی
استعفای محمدعلی نجفی از شهرداری تهران به موضوع داغ شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز صبح امروز اخبار ضدونقیضی در شبکه‌های مجازی مبنی بر استعفای نجفی شهردار تهران دست به دست شد. نجفی که از زمان مسئولیت خود در سمت شهرداری تهران تا کنون عملکرد غیرقابل قبولی در بحران های پیش آمده همچون بارش برف، زلزله و حواشی به وجود آمده از حضور جشن اخیر او در برج میلاد داشته و مورد انتقاد حتی جریان‌ها و رسانه‌های نزدیک به اصلاح طلبان بوده است اکنون استعفا داده است. 


مرور سمت‌های نجفی در سالهای اخیر نشان می دهد که او در هیچکدام از مسئولیت‌ها بیش از یک سال حضور نداشته است! حالا نیز هنوز سال به پایان نرسیده است نجفی از شهرداری تهران کنار رفته است. خبری که علی رغم تمام اخبار ضد و نقیض، خبرگزاری رسمی دولت(ایرنا)  در گفت‌وگو با یک منبع آگاه در شهرداری آن را تایید کرد. 
 
کانال تلگرامی موسسه همشهری وابسته به شهرداری تهران نیز گویا منتظر استعفای نجفی بوده و خبر از رفتن نجفی از شهرداری تهران داده است. 
 


 
 روزنامه قانون از روزنامه‌های اصلاح‌طلب نیز با تایید استعفای شهردار تهران، علت استعفای نجفی را بیماری عنوان کرده و می نویسد:‌
 
 


 
کاربران فضای مجازی نیز در صفحات شخصی شان نسبت به استعفای وی واکنش نشان دادند.

محمد زعیم زاده عضو تحریریه روزنامه فرهیختگان با اشاره به مصاحبه چند ماه پیش یکی از نزدیکان نجفی با این روزنامه نوشت:‌ یکی از چهره های موثر و مشهور نزدیک به جریان کارگزاران که  قرابت سیاسی دیرینه‌ای با محمد علی نجفی دارد و در روزهای اخیر مصاحبه اش در روزنامه فرهیختگان منتشر شده بود در بخش هایی از مصاحبه که به پیشنهاد خودش حذف شد تاکید داشت که محمد علی نجفی آماده استعفا است، و اگر برود گزینه جایگزین محسن هاشمی است و البته این بخش دوم در مصاحبه آمده است.

حالا اینکه استعفای احتمالی نجفی گردن یک برنامه حاشیه ساز بیفتد حتما آدرس غلط است.
محمدمهدی حاجی پروانه از فعالان رسانه ای اشاره به سفرهای کیش نجفی در اوج بحران های شهر تهران در چند وقت اخیر داشته و نوشته است:
 
 


 
 
کاربری دیگری نیز توییت کرده است:‌دیگه گذشت زمانی که دوازده سال شهردار از صبح تا شب کار میکرد و باز هم سرحال بود الان هفت ماه خوابن آخرشم مریض میشن.

سید حمید علیزاده نیز با زبانی طنز اشاره به عملکرد ضعیف مدیریت بحران در چندماه اخیر نوشت:نجفی اشتباه کرد الان استعفا داد تو بهار دیگه برف نداریم ک تهران بخواد چند روز قفل شه، میتونست تا پاییز و برف بعدی شهردار بمونه.
مجید قربانی با انتشار عکسی از نجفی نوشت: آمدم خیابان ها و بزرگراه ها را به نام دوستانم زدم و رفتم. 
 
 


 
 
علی رجبی از فعالان فضای مجازی با اشاره به حاشیه های فراوان مسئولیت نجفی نوشت:در دوره شهرداری قالیباف هر هفته یک خبر افتتاح داشتیم. در دوره شهرداری نجفی هر هفته یک خبر استعفا و یک خبر تکذیب داریم.
 
یکی دیگر از کاربران فضای مجازی نیز با اشاره به ویژه نامه  ماه پیش شرق در ستایش عملکرد نجفی در مدیریت شهر تهران نوشت:همون روزی که روزنامه‎ شرق یهویی تصمیم گرفت بهمن 96  ویژه نامه 160 صفحه ای براش بره...  تیتر زدند:"اما من ایستاده ام" و عکس نشسته ش رو کار کردند روی جلد
می شد مطمئن شد نجفی موندنی نیست!

حامد هادیان با سوالی نسبت به انتخاب نامناسب شورای شهر تهران واکنش نشان داده و نوشته است:به نظر شما شورای شهر شیشه‌ای تهران به دلیل انتخاب یک فرد ناتوان به عنوان شهردار از مردم تهران عذرخواهی می‌کند؟

یکی دیگر از فعالان مجازی توییت کرد: مگر نجفی شهردار بود که استعفا داد؟ مگر اصلا تهران شهردار داشت؟ واقعا یک سرچی بزنید ببینید در این چندماه چه حرکتی از شهردار دیده بودید که حس می‌کردید شهردار دارید.

فرشاد سلطانی با سوال از اصلاح طلبان و شورای شهر تهران نوشت:اینکه نجفی مریض بود رو چند ساله همه میدونن ولی خب چرا شماها که میدونید اوضاع از چه قراره میایید شهردارش میکنید.

حسین عاملی نوشت: ممنون میشیم خلاصه ای از عملکرد ارزشمند ایشونو به عنوان شهردار لیست کنین. چون تو گزارش 100 روزشون حرفی از عملکرد نبوده!
کد مطلب : 231604