توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۱
نتیجه آزمایش کرونای 230 ملوان ناو روزولت مثبت اعلام شد
نتیجه آزمایش کرونای بیش از ۲۰۰ ملوان ناو هواپیمابر تئودور روزولت مثبت اعلام شده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نیروی دریایی آمریکا سه شنبه اعلام کرد: بیش از 200 ملوان ناو هواپیمابر تئودور روزولت که کاپیتان آن به خاطر هشدار درباره شیوع ویروس کرونا از کار اخراج شده است، به این ویروس مرگبار مبتلا شده‌اند.

نیروی دریایی آمریکا افزود: تا عصر سه شنبه 79 درصد خدمه این ناو هواپیمابر آزمایش کرونا داده‌اند و تاکنون نتیجه آزمایش 230 نفر مثبت بوده است. نتیجه بیش از 2000 ملوان نیز منفی بوده است.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد: در حالی که آزمایش کرونا همچنان در این ناو جنگی ادامه دارد، تعداد ملوانان حاضر بر روی عرشه برای انجام خدمات و فعالیت‌های عادی کافی است.

این ناو آمریکایی هم اکنون در پایگاه دریایی گوام پهلو گرفته است تا خدمه آن آزمایش کرونا داده و در صورت نیاز قرنطینه شوند.

ناو هواپیمابر تئودور روزولت چند روز پیش کانون توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت.

برت کروزیر فرمانده اخراج شده این ناو هفته گذشته پس از ارسال نامه‌ای که در آن خواستار کمک برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در این ناو هواپیمابر شده بود، از سمتش برکنار شده است.

وی در این نامه نوشته بود: ما در حال جنگ نیستیم. ملوانان نباید جان خود را از دست بدهند. اگر الان اقدام نکنید، قادر به حفاظت از جان ملوانان نخواهیم بود.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 280303