۱
توصيه به ديگران
۰
شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۲
وزارت خارجه دیر فهمید که آمریکا آبرویی ندارد
سخنگوی وزارت خارجه گفت، آمریکا التزامی به تعهدات بین‌المللی خود ندارد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از جماران، بهرام قاسمی به سیاست و رویکرد رئیس‌جمهوری آمریکا در سالهای اخیر و عدم پایبندی این کشور به تعهدات بین‌المللی خود اشاره کرد و یادآور شد: تجربه 40 ساله جمهوری اسلامی ایران بویژه تجربه اخیر در موضوع برجام نشان می‌دهد دولت آمریکا، بازیگری قابل اعتماد نیست و التزامی به تعهدات بین‌المللی خود ندارد و در نتیجه، از صلاحیت لازم برای مشارکت در تعیین معادلات و ترتیبات بین کشورها برخوردار نیست؛ این موضوع در سال‌های اخیر و در دولت ترامپ نسبت به گذشته، تشدید شده است.

سخنان سخنگوی وزارت خارجه در حالی است که در اوج بحث‌های مربوط به عدم اخذ ضمانت محکم از آمریکا بر سر برجام و سابقه بدعهدی آن، برخی مقامات ارشد وزارت خارجه (آقایان ظریف و عراقچی و...) و آقایان روحانی و هاشمی اصرار داشتند بر اینکه آمریکا نمی‌تواند به تعهدات خود در توافق عمل نکند، چرا که برای حیثیت و اعتبار آمریکا بد می‌شود! حتی آقای عراقچی گفته بود «امضای جان کری پای توافق تضمین است»!

یادآور می‌شود طی ماه‌های اخیر آقایان ظریف و روحانی نیز بارها تأکید کرده‌اند آمریکا قابل اعتماد نبود و به تعهدات خود پایبندی نشان نداد.
مرجع : کیهان
کد مطلب : 234648
۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۱۳:۴۶:۱۵
البته این فهم دیرهنگام هزینه های زیادی رو هم به کشور تحمیل کرد.