توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۱
اتکای آمریکا به ایجاد ناآرامی در ایران
الاهرام نوشت تلاش آمریکا برای بی‌ثبات کردن اوضاع داخلی ایران و نسخه‌برداری از انقلاب‌های رنگی اروپای شرقی در این کشور محکوم به شکست است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، روزنامه مصری الاهرام نوشت آمریکا روی تلاش برای بی ثبات کردن اوضاع داخلی ایران و نسخه برداری از انقلاب‌های رنگی در اروپای شرقی به عنوان یک برگ برنده در خصوص ایران می‌نگرد در حالیکه این انقلاب‌های رنگی در کشور‌های عربی نیز بی نتیجه بود و حتی پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۲۰۰۹ چنین تلاشی در خصوص ایران انجام شد و پس از آن نیز چندین اعتراض اقتصادی با پشتیبانی رسانه‌های اروپائی و آمریکایی در این کشور به وجود آمد، اما هیچ یک از آن‌ها منجر به تغییری نشد.

 
روزنامه الاهرام در شماره امروز خود نوشت: ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نمی‌تواند به وعده خود در خصوص ایران عمل کند و در صورت شکست آمریکا در تحقق فشار کافی علیه ایران، دولت ترامپ در برابر متحدان و رقبای خود در معرض فشار سختی قرار خواهد گرفت؛ زیرا مشخص خواهد شد که در برابر ایران قادر به استفاده از قدرت نظامی یا اقتصادی نیست و تبعات آن برای جایگاه آمریکا در منطقه و جهان سخت خواهد بود.

 
به نوشته الاهرام، سیاست ترامپ بیش از آنچه رقبای وی رؤیای آن را در سر داشته اند برایشان مفید است و کمترین زیان را برای آن‌ها به همراه دارد. او به سادگی متحدان خود را رها می‌کند و آن‌ها را به سمت سرکشی در برابر سیاست‌های واشنگتن و نزدیک شدنشان به چین و روسیه سوق می‌دهد.

 
در ادامه این مطلب آمده است: استفاده از اهرم نظامی علیه ایران بعید به نظر می‌رسد، زیرا نتایج آن برای همه وخیم است. اکنون ترامپ فقط به دور دوم تحریم‌ها امیدوار است که نوامبر آینده اجرائی خواهد شد.

 
آغاز این تحریم‌ها به موازات انتخابات کنگره آمریکا خواهد بود و حزب جمهوری خواه آمریکا نگران است که هزینه کاهش محبوبیت ترامپ به سبب بی برنامه بودن سیاست هایش را بپردازد و حزب دمکرات مجدداً ابتکار عمل را به دست گیرد و پیروزی عظیمی در کنگره کسب کند و بتواند ترامپ را مهار کند.
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
کد مطلب : 241145