توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۹
آتش‌بازی قربانی گرفت/ رنگ سیاهی بر زندگی دو جوان
در چهارشنبه آخر سال بر اثر انفجار مواد محترقه یک زن 50 ساله دچار سکته قلبی شد و فوت کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، با نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال ترس و دلهره در دل‌های بسیاری از مردم موج می‌زند.

 
در حالی که کمتر از چند روز تا آغاز سال جدید وقت باقی است و بسیاری آماده رسیدن سال نو هستند، خانواده‌هایی آرامششان در آتش می‌سوزد و حسرتی همیشگی برایشان بر جای می‌ماند.

 
چهارشنبه‌ای که با بی‌احتیاطی می‌تواند تا آخر عمر رنگ سیاهی برای زندگی فرد به همراه داشته باشد.

 
بر این اساس از ساعات ابتدای امروز با وجود هشدار مسؤولان امر و سازمان اورژانس کشور مبنی بر احتیاط جوانان و اینکه این قشر از اقدامات خطرناک دوری کنند و جان خود و دیگران را به خطر نیندازند، اما هستند جوانانی که بی‌توجه به هشدارها همچنان اقدامات خطرناکی از جمله حمل مواد محترقه و تولید این نوع مواد دست‌ساز انجام می‌دهند.

 
* مرگ زن 50 ساله زنجانی در اثر شنیدن صدای انفجار مواد محترقه

 
مسؤول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اینکه طی امروز یک زن 50 ساله که دارای ناراحتی قلبی بود با شنیدن صدای انفجار ترقه دچار سکته قلبی شد، عنوان کرد: این فرد بلافاصله به بیمارستان ولیعصر (عج) شهر زنجان منتقل شود.

 
جواد مرادی با اشاره به اینکه پزشکان معالج عملیات احیای قلبی ریوی بر روی این زن حادثه دیده را انجام دادند، افزود: با این وجود تلاش‌ها نتیجه نداد و وی جان خود را از دست داد.

 
* سوختگی 2 پسر 22 ساله در حال ساخت مواد محترقه

 
مسؤول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان همچنین از حادثه‌ای دیگری در ساعت 10 صبح امروز در زنجان خبر داد و افزود: در این حادثه دو پسر جوان 22 ساله که مشغول ساخت مواد محترقه بودند، دچار سوختگی شدند.

 
وی با اشاره به اینکه این افراد از ناحیه دست، صورت و پا دچار سوختگی شدند، گفت: این افراد برای طی مراحل درمان به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان انتقال یافتند.

 
* 12 قزوینی با مصدومیت به استقبال چهارشنبه‌سوری رفتند

 
محمدحسن ارداقیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین با اعلام این خبر اظهار داشت: این 12 نفر مصدوم همگی مرد بودند.

 
به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، از این تعداد مصدوم یک نفر از ناحیه چشم، دو نفر از ناحیه صورت، 6 نفر از ناحیه دست و سه نفر از سایر نواحی بدن دچار آسیب‌دیدگی شدند.

 
* انفجار ترقه و سوختن دو جوان در میانکوه

 
شهریار میرخشتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز از وقوع انفجار ترقه در میانکو خبر داد و گفت: ساعت ۱۴:۴۷ دقیقه امروز سه‌شنبه،  طی تماس با مرکز فوریت‌های پزشکی 115 امیدیه گزارش انفجار ترقه و مصدومیت شدید دو جوان اعلام شد.

 
رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی جندیشاپور اهواز گفت: بلافاصله یک‌دستگاه آمبولانس به محل اعزام و دو جوان را که دچار سوختگی نسبتا زیادی از نواحی مختلف بدن شده بودند به بیمارستان نفت امیدیه انتقال دادند.

 

 
* آمار مصدومان چهارشنبه آخر سال در شیراز به عدد 6 رسید

 
در حالی که تا صبح امروز 4 مصدوم ناشی از حوادث چهارشنبه سوری در شیراز به بیمارستان منتقل شدند، نیز 2 نوجوان دیگر قربانی ترقه‌بازی شدند.

 
یکی از مصدومان در محدوده‌ ابیوردی شیراز توسط امدادگران در محل مداوا شده و به سبب شدت جراحات و مصدومیت یکی از مصدوم دیگر، وی بلافاصله به بیمارستان منتقل شده است.

 
محمدجواد مرادیان خاطرنشان کرد: یکی از این 2 مصدوم، پسری 13 ساله‌ است که براثر انداختن ترقه‌های دست‌ساز به حیاط منزلشان، به شدت مصدوم شده است.

 
رئیس مرکز اورژانس استان فارس گفت: این پسر بچه از ناحیه‌ 2 چشم،‌ 2 دست و 2 پا دچار مصدومیت شده که میزان سوختگی در پاها، به مراتب بیشتر و شدیدتر بوده است.

 
* جوان تبریزی به پیشواز چهارشنبه‌سوزی رفت/ بستری در آی سی‌ یو

 
وحید شادی‌نیا اظهار داشت: در شهرک ولیعصر یک جوان 23 ساله براثر انفجار ترقه دچارسوختگی 60 درصد شد و توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

 
سخنگوی اورژانس استان آذربایجان‌شرقی افزود: گزارش کارشناسان اعزامی اورژانس حاکی از وخامت حال مصدوم دارد و در بخش آی سی یو  بستری شده است.

 
وی اضافه کرد: این حادثه موجب سوختگی هردودست، سینه وسروصورت این جوان شده است.

 
* 23 مصدوم در چهارشنبه آخر سال استان آذربایجان شرقی/ حال یک نفر وخیم است

 
گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از استان آذربایجان شرقی حاکی است که از صبح امروز میزان مصدومیت‌ها در چهارشنبه آخر سال استان آذربایجان شرقی 23 نفر گزارش شده است که 12 نفر دچار سوختگی و جراحت بدن و 11 نفر آسیب چشمی دیده‌اند که از این تعداد، 19 نفر از تبریز و 4 نفر ساکن شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی بوده‌اند؛ 4 نفر از این تعداد بستری شده‌اند که حال یک نفر وخیم اعلام شده است.

 
* قطع عضو پسر 13 ساله کرمانشاهی در چهارشنبه‌سوزی

 
پسر 13 ساله دقایقی پیش بر اثر انفجار با مواد محترقه انگشت شست دست راست خود را از دست داد.

 
این نوجوان از ناحیه پا هم دچار سوختگی شده بود که بعد از پانسمان و انجام اقدامات لازم در بخش سوختگی به‌ دلیل قطع عضو به بیمارستان طالقانی منتقل شد.

 
*‌ 2 نوجوان دزفولی در انفجار مواد محترقه به‌شدت دچار سوختگی شدند

 
عبدالحسین معظمی‌فر عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دزفول، اظهار کرد: ساعت 14 و 40 دقیقه امروز یک انفجار مواد محترقه در یک‌منزل مسکونی واقع در چهارراه شریعتی دزفول گزارش شد.

 
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول افزود: در این انفجار دو نوجوان 8 تا 17 ساله که در حال ساخت ترقه دست‌ساز بودند به دلیل بی‌احتیاطی به‌شدت دچار سوختگی شده و یک اتاق از منزل مسکونی نیز تخریب شد.

 
معظم‌فر بیان کرد: پس از اطلاع از این انفجار نیروهای آتش‌نشانی سریعاً به محل اعزام و اقدامات لازم را برای خاموش کردن آتش انجام دادند.

 
* آسیب‌دیدگی دو نفر در ارومیه بر اثر انفجار مواد محترقه

 
 
ابراهیم شادقوشچی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار کرد: امروز در ارومیه دو نفر بر اثر انفجار مواد محترقه در منزل مسکونی دچار آسیب جزئی شده و به بیمارستان انتقال یافتند.

 
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه منزل مسکونی این افراد دچار حادثه نشده است، ادامه داد: این اتفاق در شهرک دانشگاه و محله کشتارگاه رخ داده است.

 
* انفجار مواد محترقه در باقرشهر 2 مصدوم برجای گذاشت

 
طی تماس شهروندان با ایستگاه آتش‌نشانی شهرداری باقرشهر خبر حادثه انفجار مواد محترقه در خیابان ششم این شهر اعلام شد، مأموران آتش‌نشانی پس از رسیدن به محل حادثه با دو نوجوان که به شدت در این حادثه آسیب‌دیده بودند مواجه شدند.

 
علت اصلی این حادثه انفجار مواد محترقه دست‌ساز بود، این دو نوجوان که به شدت آسیب‌دیده بودند به اورژانس حاضر در محل حادثه تحویل داده شدند.

 
* بستری شدن 2 کودک بر اثر سوختگی در رباط کریم/ چهارشنبه‌سوری قربانی گرفت

 
امیر قادی‌پاشا با اشاره به مصدومان چهارشنبه آخر سال در شهرستان‌های استان تهران تصریح کرد: تا این ساعت دو کودک در بیمارستان فاطمه زهرا (س) رباط کریم بستری شده‌اند که روند درمان آنها به خوبی انجام و در بخش‌های مربوطه بستری شده‌اند

 
رئیس بیمارستان فاطمه زهرا (س) رباط کریم متذکر شد: دو مصدوم دیگر هم که نوجوان بودند به صورت سراپایی مداوا شدند.

 
* نوجوان 14 ساله قزوینی با ترقه‌بازی چشم خود را از دست داد

 
پیمان نامدار مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین با اشاره به صدمات چهارشنبه اظهار داشت: در این حادثه نوجوان 14 ساله قزوینی با ترقه‌بازی چشم خود را از دست داد.

 
* سوختگی نوجوان 13 ساله بر اثر پرتاب ترقه عده‌ای ناشناس در شهرستان دورود

 
نوجوان 13 ساله دورودی در حال عبور از خیابان ایثار شهرستان دورود بر اثر پرتاب ترقه عده‌ای ناشناس مصدوم شد.

 
این حادثه در ساعت 18 و 40 دقیقه رخ داد. محمد امین پیامنی دچار آسیب و سوختگی پلک شده است.

 
* انفجار مواد محترقه دست‌ساز در دزفول دو مصدوم برجای گذاشت

 
عبدالحسین معظم‌فر عصر امروز در گفت‌وگو با فارس در دزفول اظهار کرد: در ساعت 17:15 دقیقه گزارش انفجار ترقه دست‌ساز در یک‌منزل مسکونی در خیابان زکریای رازی دزفول اطلاع‌رسانی شد.

 
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول افزود: پس از دریافت گزارش حادثه سریعاً آتش‌نشانان ایستگاه شماره 1 (مرکزی) به محل حادثه واقع در خیابان اعزام و بلافاصله اقدام به مهار حریق کردند.

 
معظم‌فر یادآور شد: در این حادثه که در یک‌منزل مسکونی و در حین ساخت ترقه دست‌ساز (اکلیل سرنج) اتفاق افتاد، دو نوجوان 16 ساله دچار سوختگی شدند که قبل از رسیدن نیروهای اورژانس توسط اهالی محل به بیمارستان منتقل شدند.

 
وی بیان کرد: شدت انفجار باعث تخریب قسمتی از یک اتاق از این منزل شد.

 
خبر در حال تکمیل است...
کد مطلب : 231542