توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵
روسیه سیاست‌های «بی‌ملاحظه» آمریکا در قبال ایران را محکوم کرد
وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای روز سه‌شنبه از سیاست‌های «بی‌ملاحظه» آمریکا در قبال ایران انتقاد کرده و آن را محکوم کرده است.
روسیه سیاست‌های «بی‌ملاحظه» آمریکا در قبال ایران را محکوم کرد
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، وزارت خارجه روسیه از سیاست‌های «بی‌ملاحظه» آمریکا در قبال ایران انتقاد کرده و از این کشور خواسته درباره تبعات این سیاست‌ها که ممکن است به تضعیف امنیت بین‌المللی منجر شود، تجدید نظر کند. 

 
به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه گفت: «مقام‌های آمریکایی بایستی اینکه این روند بی‌ملاحظه چه نتایجی ممکن است داشته باشند را در نظر بگیرند. [سیاست‌های آمریکا] نه تنها مستعد بی‌ثبات کردن خاورمیانه است می‌تواند کل نظم امنیت بین‌المللی را تضعیف کند.»

 
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با امضای یک فرمان اجرایی، که به نظر می‌رسد با اهداف تبلیغاتی طراحی شده، تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران اعلام کرد.

 
وی که در دفتر کارش در کاخ سفید در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، این تحریم‌ها را «شدید» توصیف کرد و گفت: «به فشار به تهران ادامه خواهیم داد. ایران هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد.»

 
کارشناسان مسائل بین‌المللی گفته‌اند تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران «صرفاً نمادین» هستند و اثر عملی ندارند. 

 
«حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران امروز با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در اعمال تحریم‌های جدید، علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت:‌ «تحریم بالاترین مقام سیاسی، اجتماعی، دینی و معنوی یک کشور که نه تنها رهبر ایران، بلکه رهبر عاشقان انقلاب اسلامی و مسلمانان و شیعیان در سراسر جهان است، اقدامی مضحک و وقیحانه است.»

 
در حال تکمیل...
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 264276