توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۷
سرپوش گذاشتن بر ۱۶ هزار تلفات آمریکاییِ آنفولانزا، هیاهو برای دوازده قربانیِ «کرونا» در ایران
دوازدهم بهمن سال جاری(1 فوریه 2020) مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا «CDC» که زیر نظر وزارت بهداشت ایالات متحده فعالیت می‌کند، در گزارشی رسمی اعلام کرد که پورتوریکو، نیویورک و چهل و چهار ایالت دیگر آمریکا به آنفولانزای کشنده مبتلا شده‌اند.
سرپوش گذاشتن بر ۱۶ هزار تلفات آمریکاییِ آنفولانزا، هیاهو برای دوازده قربانیِ «کرونا» در ایران
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز دوازدهم بهمن سال جاری(1 فوریه 2020) مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا «CDC» که زیر نظر وزارت بهداشت ایالات متحده فعالیت می‌کند، در گزارشی رسمی اعلام کرد که پورتوریکو، نیویورک و چهل و چهار ایالت دیگر آمریکا به آنفولانزای کشنده مبتلا شده‌اند.
 
 
 
سازمان مذکور در گزارش خود، تعداد آمریکایی‌های مبتلا به این آنفولانزا را ۲۹ میلیون و تعداد افراد بستری شده را ۲۸۰ هزار نفر اعلام کرده بود. تعداد قربانیان این آنفولانزای فصلی نیز ۱۶ هزار نفر عنوان شده بود.
 
 

با این حال، نه رسانه‌های جهانی وابسته به آمریکا به ابعاد این موضوع پرداختند و نه بی بی سی و رسانه‌های تحت حمایت سعودی، من‌جمله ایران اینترنشنال که ادعای بی‌طرفی در مخابره اخبار به ایرانیان را دارند.
 
به گزارش رجانیوز، چند روزی می‌شود که برخی از شهرهای کشور که تعدادشان به اندازه انگشتان یک دست است، درگیر ویروس «کرووید19» شده‌اند. طبق آخرین آمار موجود ۶۴ نفر از هم‌وطنانمان به این ویروس مبتلا شده و متاسفانه از این تعداد، ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.
 
بیش از یک ماه است که ویروس «کرووید19» که به «کرونا» مشهور شده است، ابتدا چین و سپس کشورهای تایلند، ژاپن، کره جنوبی را با بحران مواجه کرده است.
 
قربانیان این ویروس در چین به ۲۴۴۲ نفر رسیده و بنا به گزارش رسانه‌ها، «کرونا» پس از چین به ۲۸ کشور دنیا سرایت کرده که ایران نیز جزو این کشور ها است. «کرونا» علاوه‌بر ایران، در ایتالیا، مصر، امارات متحده عربی و حتی سرزمین‌های اشغالی نیز دیده شده و چندین نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
 
با این حال با شیوع ویروس کرونا در ایران، رسانه‌های معاند ایران، به تکاپو افتاده‌اند تا با شرایط پیش آمده برای مردم ایران، از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. نحوه پوشش اخبار «کرووید19» از سوی بی‌بی‌سی، دویچه‌وله و رسانه سعودی ایران‌اینترنشنال به گونه‌ای است که مخاطبین این سایت‌ها اگر از مبدأ انتشار این ویروس(کشور چین) مطلع نباشند، جمهوری اسلامی ایران را عامل انتشار «کرونا» در دنیا می‌داند.
 
تلویزیون خبری «ایران اینترنشنال» که با پشتیبانی سعودی‌ها، وظیفه تولید بیست و چهار ساعته اخبار علیه کشورمان را دارد، صفحه ویژه‌ای، تحت عنوان «لحظه به لحظه با شیوع کرونا در ایران» را برای پوشش اخبار این ویروس در ایران اختصاص داده است. پوشش اخبار کرونا در ایران توسط این رسانه سعودی، پر است از اخبار منفی که برای مخاطب چیزی جز نگرانی بی مورد به ارمغان ندارد.
 
گویا کشورهای ایتالیا، کره جنوبی، ژاپن و.... در تعریف این رسانه از دنیا جایی نداشته و دنیایش محدود به ایران است.
 
 
 
 
رسانه سلطنتی «بی‌بی‌سی فارسی» نیز در چند روز اخیر، در نحوه پوشش اخبار ویروس «کرونا» در ایران، عملکردی مشابه «ایران اینترنشنال» داشته است.
 
 
درحالی که «کرووید19» علاوه‌بر قربانی گرفتن در ایران، در ایتالیا نیز چند نفر را به ورطه مرگ کشانده است، بی‌بی‌سی فارسی ترجیح داده است که بر پوشش غرض‌ورزانه اخبار این ویروس در جمهوری اسلامی ایران تمرکز کند.
 
البته از چنین رسانه‌ای که فلسفه وجودش به راه انداختن جنگ‌های روانی علیه مردم ایران است، جز این هم انتظاری نمی‌رود. بدیهی است که پوشش اخبار «کرونا» در دیگر مناطق دنیا به اندازه ایران هراسی برای رسانه ملکه انگلیس عایدی ندارد.
 
«صدای آمریکا» نیز درحالی تیتر اول خود را به فوت 50 نفر از مردم قم اختصاص داده است که صبح امروز، معاون وزیر بهداشت این خبر را که اولین بار توسط یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود، تکذیب شد.
 
 با همه اینها، «رادیو فردا» که از حمایت دولت تروریست آمریکا برخورد دار است، مرزهای غرض‌ورزی علیه ایران را کیلومترها جابجا کرده و در خبر کذبی نوشته است: «نمایندگان مجلس «از ترس کرونا» کلیات بودجه سال ۹۹ را رد کردند.»(!)
 
 
«رادیو فردا» درحالی در صدد ربط دادن رد کلیات بودجه به «کرونا» بر آمده است که مخالفان کلیات لایحه بودجه «همخوانی نداشتن آن با برنامه ششم توسعه»، «بی‌توجهی به شرایط جنگ اقتصادی» و «اصلاح حداقلی در ساختار بودجه» را به عنوان دلایل مخالفت خود عنوان کرده‌اند.
 
دشمنی رسانه‌های فوق‌الذکر-که از حمایت آشکار عربستان سعودی و آمریکا برخوردار هستند- با مردم ایران، مربوط به دیروز و امروز نیست. این رسانه‌ها بارها در مقاطع مختلف و با موج‌سواری در موضوعات مختلف، دشمنی‌شان را نشان داده‌اند و قابل حدس است که در آینده نیز به بهانه‌های دیگری غیر از «کرونا»، به این غرض‌ورزی‌ها ادامه خواهند داد.
کد مطلب : 277975