۷
توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۷
شیعه ستیزی زیرکانه کانال های ماهواره ای و لجبازی کودکانه ما
او متوجه این موضوع نیست که تکرار این نام سبب میشود حساسیت مسلمان شیعه کم کم نسبت به این اسامی کمرنگ میشود و به طور کلی حساسیت مذهبی اور ا فشل میکنند . رفتاری که در درون جامعه هنری ایران با نمادهای مذهب به خصوص حجاب و ظاهر منتسب به مومن ،انجام شد.
شیعه ستیزی زیرکانه کانال های ماهواره ای و لجبازی کودکانه ما
Share/Save/Bookmark
سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز / صالح براری: مدتی پس از آغاز به کار شبکه صهیونیستی "فارسی وان " و پخش سریالهای متنوع بدون سانسور در این کانال ! که موضوع کلی آن بوجود آوردن عشقهای مثلثی و رواج بی بند و باری و عادی نشان دادن روابط خارج از عرف و منطق در خانواده ها بود، این کانال از "هاتبرد" به ماهواره ای دیگر کوچ کرد تا به قول خودشان از حمله پارازیت های جمهوری اسلامی در امان باشند .

اما بعد از گذشت چند ماه از این موضوع و خارج شدن این کانال از هاتبرد ، کانال های دیگری مانند پی ام سی و جم کلاسیک با یک تفاوت آرام آرام جایگزین "فارسی وان" شدند. و آن اینکه این کانال ها در پوشش فعالیتهای اجتماعی بی آنکه جبهه گیری سیاسی بر علیه نظام انجام دهد - فعالیتی که در کانال های من و تو و بی بی سی و صدای آمریکا بی پرده انجام میگیرد - جای پای خودشان را در دل جماعتی که تحث تاثیر واکنش های داخلی بر علیه شبکه" فارسی وان" قرار گرفته بودند و گاهی در برابر فرزندانشان قرار میگرفتند بازکنند و حرکت نرم دیگری با این کانال ها آغاز شد.

از عشق های مثلثی، هوس رانی های بی پرده ، که به اسم هنر به ذهن مردم وارد میکنند بگذریم ، به تلاش شک بر انگیز کانال هایی مانند پی ام سی و جم کلاسیک باید به طور اخص توجه نمود.

این کانال ها با بهره گیری از سریالهای کشور ترکیه که از لحاظ فرهنگی ، عاداتی شبیه تر به مادارند تا کره ای ها و برزیلی ها ،شروع به اشاعه سکولاریسم و آزادی های اجتماعی نموده اند. این جاهلانه است اگر نخواهیم این حرکات را موذیانه و در راستای ترویج سکولاریته فرهنگی بپنداریم.

توجه تان را به نوع دوبله این سریال ها معطوف میکنم : در سریالی به اسم "عشق و جزا " از اسامی ترکی_ اسلامی استفاده میشود که برای ما مسلمانان شیعه مذهب به کار بردن این اسامی کمی سخت و تا حدی یادآور خاطراتی تلخ از گذشته تاریخ اسلام دارد. (اصحاب پیامبر در جریان سقیفه)

اسامی که اتفاقا در این چند ساله اخیر از سوی علمای وهابی مسلک داخلی ،با این بهانه که چرا شیعیان در انتخاب اسم کودکانشان از اسامی مانند عمر ، ابوبکر , عثمان ، وغیره ... استفاده نمیکنند بهانه ای شده تا عدم وحدت بین اهل تسنن و تشیع را نشان دهند .در سریال نامبرده فوق مثلا اسم کودکی - که در همه دنیا شهره به معصومیت و بی گناهیست - عمر نامیده میشود و در سریالی به نام ایزل که این هم ترکی ست فردی قاتل و بی رحم "علی " نامیده میشود!!

حال سوال اینجاست : تکرار یک اسم آنهم در نقشی هنری، آنهم در نقش کودکی معصوم چه نتیجه ای میتواند در پی داشته باشد؟ اگر تعارفات را کنار بگذاریم و نخواهیم از وحدت در برابر دشمنان عدول کنیم باید بگویم، دقیقا دشمن نشسته بر سنگر روبه رو خوب میداند چه کاری انجام میدهد ! و برخی از ما ایرانی های شیعه مذهب خسته از سیاست غلط و فشارهای اجتماعی درون جامعه  نمیدانند در چه دامی گرفتار شده اند.

او متوجه این موضوع نیست که تکرار این نام سبب میشود حساسیت مسلمان شیعه کم کم نسبت به این اسامی کمرنگ میشود و به طور کلی حساسیت مذهبی اور ا فشل میکنند . رفتاری که در درون جامعه هنری ایران با نمادهای مذهب به خصوص حجاب و ظاهر منتسب به مومن ،انجام شد.

هر آدم در راه مانده ، ناهنجار و بدبخت فردی ست با حجاب و ظاهر اسلامی و در نقطه مقابل انسان فرهیخته ، با شعور و ثروتمند فردی ست که هیچ نشانی از حجاب و ظاهر اسلامی ندارد .و در درون دادگاههای ما نسوان مجرم حتما باید چادر به سر کنند! و این توهینی مستقیم به مذهب و ظواهر آن است.

وقتی کودک معصوم میشود عمر و قاتل بی رحم میشود علی ! آیا این تلنگر کافی نیست برای مسئولین فرهنگی ما که نمیتوانند زمینه های تولید سریال ها و فیلمهای سینمایی جذاب را فراهم آورند تا خانواده های ما با نشستن در برابر ماهواره ضمن از دست دادن زمینه های فرهنگی و اجتماعی ، در برابر هجوم نو و تازه ای از نوع مذهبی قرار نگیرند،که درست قلب عالم تشیع را نشانه گرفته و با تکرار نام "عمر و عایشه و ... " سعی در از بین بردن احساسات مذهبی دارند که فرق بین تشیع و تسنن را بوجود آورده است.

آری این حقیقت است که شیعه با آوردن این نام یاد این حدیث می افتد که پیامبر فرمودند: فاطمه بضعه منی ! اما اصحابی با نام عمر در زمان خلیفه ای به نام ابوبکر ! ( با اینکه بارها این حدیث را از زبان پیامبر شنیده بودند ) باز هم بی پروا به درب این خانه یورش بردند وآن مصیبت ها را به بار آودند که اسلام با داغ آن ماجرا نتوانست کمر راست کند و به نقطه ای رسید که اینک ، شاهزادگان سعودی شراب خوار ،آلوده به هزار گناه که برادرخواندگان صهیونیسم جهانی اند میشوند کلید دار کعبه و هر ساله به تمامی حجاج قران هایی هدیه میدهند که نوشته است : اهدایی ملک عبدالله .
کد مطلب : 26647
Serbia
۱۳۹۱-۰۳-۰۹ ۰۱:۰۲:۲۱
کانال شبکه ماهواره ای نگو ،بگو کانالهای عشرتکده و فساد.
 
احسان
Serbia
۱۳۹۱-۰۳-۰۹ ۱۶:۴۸:۳۱
پشت پرده تمامی این شبکه ها دست بهائیان و صهیونها نهفته است.
 
مهسا
Serbia
۱۳۹۱-۰۳-۰۹ ۱۹:۴۹:۰۳
مرگ وهابیون فرا رسیده.به امید نابودی تمامی خاندانهای آل از منطقه خلیج تا به ابد فارس.
 
۱۳۹۱-۰۳-۱۲ ۲۱:۱۹:۴۵
مسئولین فرهنگی و هنرمندان داخلی همینقد فیلم نسازن که توش لفظ نقی به مسخره گرفته شه و باعث شه کلید هتاکی به امام نقی(ع) زده شه.ما نمیخوایم تولیدات خوب داشته باشه
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۴ ۱۲:۳۸:۲۴
پس صدا و سیما یادش باشه از این به بعد برای هنر پیشه های فیلم طنز اصلاً اسم نزاره!!
(10335)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۳-۲۰ ۲۳:۰۴:۱۴
چرا باماهواره برخورد نمیشود چرا دست این کثافتهای ضد دین کوتاه نمیشود
 
عبدالله
United States
۱۳۹۱-۰۹-۱۳ ۱۲:۴۴:۰۰
به قول شاعر دارم از دست میرم چاره ای کن .مسوولین در راس کارچاره ای بیاندیشند نقطه ضعف هر کس یاگروهی یاکشوری چیزی که روش حساسیت دارند واونو از چشم دیگران مخفی نگه میدارند شما هم این کارو بکنید