۱
توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
مسئولین به وعده‌های داده شده به سیل زدگان عمل کنند
نماینده مردم شوشتر در مجلس گفت: دولتی‌ها قولها و وعده‌ها و مصاحبه‌های مختلفی در بین مردم سیل زده داشتند لذا به همه آن عزیزان تأکید می‌کنم که به وعده‌ها و قول‌ها ارائه شده عمل کنند ضمن اینکه عمل نکردن به این قول‌ها می‌تواند بعدها منجر به بروز بی اعتمادی و واگرایی شود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی در نطق خود در صحن علنی مجلس گفت: سیل در خوزستان شهرها و روستاهای بسیاری را در هم کوبیده و به زیر آب برده است و البته همچنان هم ادامه دارد ضمن اینکه مردم این مناطق را آواره کمپ‌ها کرده و منازل و مزارع آنها را تخریب و گذران زندگی آنها سخت شده است.

 
وی افزود: از صبر و تحمل مردم خوزستان و شعیبیه شوشتر صمیمانه تشکر می‌کنم. ضمن اینکه خداوند را بسیار شاکریم که با این همه وسعت سیل، تلفات جانی نداشتیم. 

 
نماینده مردم شوشتر در مجلس تصریح کرد: سیل سال ۹۵ شعیبیه و شوشتر از آب پشت سدهای کارون و کرخه ایجاد شد چرا که با توجه به میزان بارندگی در بالادست این سدها و سرریز شدن به پایین دست و به شهرهای اندیمشک، دزفول، شعیبیه، دشت آزادگان، خرمشهر و شادگان را در هم نوردید و این مدیریت در دست وزارت نیرو بوده و هست.

 
گیلانی گفت: باید با افزایش میزان بارش، خروجی آب  هم تنظیم می‌شد در حالی که مدیریت این امر باید از تابستان سال ۹۷ برای خروج آب از سدها اقدام می‌کرد ضمن اینکه ستاد بحران باید اقدام پیشگیرانه را از تابستان سال ۹۷ در نظر می‌گرفت. 

 
وی تصریح کرد: وزارت نیرو و ستاد بحران کشور در سیل اخیر ضعیف عمل کرده و آمادگی لازم را برای آن مقابله با سیل نداشته است. 

 
وی افزود: از دولت و مجلس و سایر نهادها و سازمان‌های کشوری انتظار اجرای اقدامات اساسی و آنی برای سیل زدگان داریم تا زندگی شان به وضع بهتر از قبل برگردد. 

 
گیلانی تصریح کرد: کمبود تجهیزات و کمپ‌ها، چادر، پتو و تجهیزات سنگین حمل و نقل و غذا بسیار مهم است.

 
وی اظهار داشت: رئیس جمهور، معاون اول، رئیس مجلس و سایر وزرا به خوزستان آمدند و قولها و وعده‌ها و مصاحبه‌های مختلفی را در بین مردم داشتند لذا به همه آن عزیزان تأکید می‌کنم که به وعده‌ها و قول‌ها ارائه شده عمل کنند ضمن اینکه عمل نکردن به این قول‌ها می‌تواند بعدها منجر به بروز بی اعتمادی و واگرایی شود. 

 
وی تصریح کرد: غرامت سیل خسارت بار سال ۹۵ همچنان پرداخت نشده است در حالی که رئیس جمهور و معاون اول، وعده پرداخت آنرا از روز اول کاری یعنی امروز داده‌اند. 

 
گیلانی گفت: از هم اکنون باید با کار عادلانه و کارشناسی شده خسارت وارده به مناطق سیل زده را پرداخت کنیم و با پایین آمدن آب، جاده های روستایی و شهری شوشتر را تکمیل کنیم. 

 
وی افزود: وزارتخانه‌های نیرو، راه و شهرسازی، بهداشت، آموزش و پرورش، بنیاد مسکن، بنیاد برکت، وزارت کشور و جهاد کشاورزی باید با اقدامات جهادی کار خود را انجام دهند همچنین از ستاد بحران استان خوزستان سپاه و ارتش تشکر می‌کنم.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 256473
۱۳۹۸-۰۱-۱۸ ۱۲:۲۶:۰۷
درود به شرفت بالاخره یکی پیدا شد حرف حق رو بزنه