توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۸
هشدار 14 سازمان بین المللی درباره وخامت بحران انسانی یمن
۱۴ سازمان امدادرسان و خیریه بین‌المللی خواهان اقدام فوری برای کاستن از شدت بحران انسانی شدید ناشی از جنگ ائتلاف متجاوز سعودی به یمن شدند.
هشدار 14 سازمان بین المللی درباره وخامت بحران انسانی یمن
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از المسیره، در سایه وخامت اوضاع انسانی در یمن به‌خاطر جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن، 14 سازمان امدادرسان و خیریه خواهان اقدام فوری برای کاستن از این بحران شدند.

 
در نشستی که در شهر لندن پایتخت انگلیس برگزار شد، حاضران نگرانی خود را به‌خاطر وخامت اوضاع انسانی مردم یمن ابراز داشتند.

 
در این راستا، کمبرلی براون مسئول سیاست‌های بشردوستانه کمیته جهانی صلیب سرخ "خواهان توجه بیشتری به یمنی‌ها شد که با بدترین بحران انسانی در جهان روبه‌رو هستند".

 
وی افزود: "85 هزار کودک به‌علت درگیری جان خود را از دست داده‌اند و اثرات سوء تغذیه به‌شدت بیشتر می‌شود".

 
اوسان کمال مدیر کمپین سازمان اوکسفام در یمن نیز درباره وضعیت یمن گفت: یمن زندانی بدون دیوار برای مردمی است که اکنون در آن زندگی می‌کنند. در این وضعیت مردم برای خرید قوت روزانه خود برای کودکانشان مبارزه می‌کنند.


ایزابل موسارد کارلسن فعال سازمان خیریه مقابله با گرسنگی نیز گفت: افزایش کمک‌ها تنها راه‌حل برای کاستن از درد و رنج ملت یمن نیست.

 
وی اضافه کرد: باید با صراحت بیشتر تأکید کنیم که نیاز به یک راه‌حل سیاسی برای این درگیری است.

 
براساس گزارش سال 2018 سازمان ملل، یمن با بزرگترین بحران انسانی در جهان روبه‌رو است. دست‌کم هشت میلیون نفر در آستانه قحطی قرار دارند و حدود دو میلیون نفر نیز مظنون به ابتلا به وبا هستند.

 
در این گزارش آمده است: محدودیت‌های ائتلاف متجاوز سعودی بر واردات باعث تشدید وضعیت دشوار انسانی یمن شده است زیرا ائتلاف اقدام به تأخیر در تحویل سوخت، بستن بنادر مهم و جلوگیری از ورود کالاها از بنادر تحت کنترل نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن می‌کند.

 
براساس این گزارش، جلوی رسیدن سوخت نیز برای ژنراتورهای بیمارستان‌ها و تأسیسات پمپاژ آب آشامیدنی گرفته شده است.

 
به گزارش تسنیم برنامه جهانی غذای سازمان ملل نیز در آخرین گزارش خود آورده است: وضعیت انسانی در یمن بسیار خطرناک شده است و ادامه این روند می‌تواند به وقوع قحطی منجر شود.
کد مطلب : 250550