توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۲
احضار عجیب آذری‌جهرمی و پاس گل به جناح ناکارآمد
طی روزهای اخیر برخی اقدامات و اظهارات نسنجیده، پاس گلهای مناسبی به یک جریان سیاسی ناکارآمد و ضعیف در مدیریت تقدیم کرده و به نظر میرسد معجزه اصولگرایی برای تقویت رقیب در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ در حال رقم خوردن است!
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از تسنیم روز گذشته خبری مبنی بر احضار محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات به دادسرا منتشر و سپس برخی مدعی شدند که این احضار به دلیل ادای توضیحات درباره چرایی فیلتر نکردن اینستاگرام انجام شده است!

تصور می‌شد این حرفها درباره علت احضار در حد ادعاست، امّا متاسفانه اظهارات امروز آقای منتظری دادستان کل کشور نه تنها آن را تکذیب نکرد بلکه در طول تایید آن بود. اگرچه اقای منتظری اولاً گفت که این یک بخش از شکایت‌ها علیه اذری جهرمی است و ثانیاً از عبارت «بستن بخشهای مضر» سخن گفت که مشخص نمی‌کند منظور بستن کل اینستاگرام است یا به نحو دیگر.

1- به هرحال این مساله چند ایراد جدی و جای نقد دارد. نخست آنکه اساساً نفس چنین احضارهایی چقدر می‌تواند با یک منطق درست حکمرانی منطبق باشد؟ آیا هیچ راه درست دیگری برای پیگیری چنین مواردی وجود ندارد؟

2- مهمتر اینکه اگر اتهام آذری جهرمی فیلتر نکردن کل اینستاگرام باشد واقعاً بسیار عجیب است! اگرچه محدودکردن برخی محتواهای مستهجن یا مغایر امنیت ملی خواست غلطی نیست، اما در صورتی که درخواست فعلی، مشخصاً انسداد کل اینستاگرام باشد و یا درخواست محدودتر از آذری جهرمی باز هم نیازمند انسداد کل این فضا باشد، هیچ نسبتی با رویکرد منطقی در شرایط فعلی ندارد.

3- اینچنین اقدامات بدون تامل، غیر از آنکه هزینه زا و غلط است، فرصت بسیار مطلوبی را در اختیار یک جناح سیاسی ناکارآمد قرار میدهد که با دوقطبی محدودیت-آزادی، کشور را به وضعیت‌های وخیم بکشانند و به جای آنکه پاسخگو باشند، به لطف سوگیری‌های غلط دیگران، از خود فرشته نجات آزادی بسازند!

4- طی روزهای اخیر برخی اقدامات و اظهارات نسنجیده، پاس گلهای مناسبی به یک جریان سیاسی ناکارآمد و ضعیف در مدیریت تقدیم کرده و به نظر میرسد معجزه اصولگرایی برای تقویت رقیب در آستانه انتخابات 1400 در حال رقم خوردن است!
کد مطلب : 292950
به نظر شما سر منشاء بداخلاقی های اخیر ملت می تواند وعده های خلاف واقع رئیس جمهور باشد؟
بلی
خیر