توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹
بالاخره اصلاح طلبان به بی کفایتی خود و شکست انتخاباتی ۱۴۰۰ اعتراف کردند!
با گذشت روزها و ماههای پیش رو جریانات مختلف سیاسی بیشتر مجبور می شوند محصولات و تراوشات پرورش یافته مبتنی بر تجربیات دو دوره دولت حسن روحانی را به نمایش بگذارند.
بالاخره اصلاح طلبان به بی کفایتی خود و شکست انتخاباتی ۱۴۰۰ اعتراف کردند!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز با گذشت روزها و ماههای پیش رو جریانات مختلف سیاسی بیشتر مجبور می شوند محصولات و تراوشات پرورش یافته مبتنی بر تجربیات دو دوره دولت حسن روحانی را به نمایش بگذارند. از جمله، این امر درجریان اصلاحات و منظومه اشخاص حقیقی و حقوقی حول و حوش آن مصداق بیشتری پیدا می کند. یادمان نمی رود که اصل اساسی در طول دو دهه و اندی گذشته انقلاب اسلامی رفتارهای فراقانونی اصلاح طلبان باعث شد تا چهره سیاسی آنان از یک چهره سیاسی متظاهر به آداب دمکراسی به نوعی فاشیسم خیابانی که سربازانش در میدان با آتش زدن و قتل و غارت مردم کوچه و خیابان این فرصت را به سیاست بازان خود می دهند تا با چانه زنی و مظلوم نمایی در سطوح بالای کشور به اهداف قدرت طلبانه خود دست یابند.

و همین امر موجب شده است که از همان زمانها تا به امروز نتواند با چهره و هویت واقعی خود در عرصه رقابت های سیاسی میدان داری کند.اذا از همان زمان استراتژی « رحم اجاره ای» در دستور کار آقایان قرار گرفت. دولت امروز روحانی استمرار همان استراتژی است البته استحاله طلبان بسیار علاقه دارند تا با نام و توان خود وارد میدان شوند لاکن اوضاع آ»قدر برایشان تاریک است که ترجیح می دهند تا با لباس جریان دیگری همچنان حضور خود را استمرار بخشند.

در همین رابطه محمد‌صادق جوادی‌حصار، عضو حزب اعتماد ملی(حزب کروبی) که بارها با شبکه های ضدانقلاب نظیر بی بی سی فارسی و ایران اینترنشنال گفتگو کرده است از رحم اجاره ای جدیدی نه با نام اعتدال یا اصلاح طلبی مخلوط که با پوسته اصولگرایان به زعم خود معتدل پا به میدان گذاشته و جایگرین روحانی برای دوره بعد را افرادی از اردوگاه رقیب معرفی می کند.

وی در پاسخ به سوالات روزنامه آرمان بهترین راه چهار سال بعد را تشکیل یک دولت اعتدالی نظیر دولت روحانی با ریاست جمهوری افرادی نظیر لاریجانی یا علی مطهری عنوان کرده است.

جوادی حصار بخوبی می داند که اوضاع آنقدر برای اصلاح طلبان خراب و برچسب ناکارآمدی در اداره امور به پیشانیشان خورده است که حتی رحم اجاره ای به معنایی که در دو دوره روحانی از مواهب قدرت و مکنت آن بهره ها برده بودند  امکان پذیر نباشد لذا در ذیل بکار بردن واژه مشورت با دومین اعتراف بعد از مشورت دادن، به بی کفایتی جریان اصلاحات نیز اشاره می کند و با نام چرخه معیوب بر آن صحه می گذارد و حتی در لایه های پنهان سخنان خود به معیوب بودن چرخه در مجلس دهم و دولت اعتدال اشاره می کند.

وی اظهار می دارد: در شرايط کنوني جريان اصلاحات يک رسالت تعيين‌کننده دارد. اصلاح‌طلبان در شرايط کنوني بايد اين پيام را به مخاطبان خود برساند که لزومي ندارد اين جريان حتما در قدرت حضور داشته باشد. در چنين شرايطي اصلاح‌طلبان مي‌توانند به حاکميت مشورت بدهند...... در صورتي که عده‌اي خود را ملزم به تعهدات ملي خود بدانند. با اين وجود اگر اصلاح‌طلبان قصد داشته باشند مانند گذشته تلاش کنند در قدرت حضور داشته باشند ادامه چرخه معيوبي خواهد بود که از گذشته تا امروز وجود دارد....... در اين وضعيت عده‌اي در دولت و عده‌ ديگري در مجلس مرتب چوب لاي چرخ گفت‌وگوهاي برجامي مي‌گذارند تا در نهايت توفيقي به دست نيايد. به همين دليل اين چرخه معيوب ادامه پيدا خواهد کرد. در نتيجه بهترين راه اين است که دولتي از جنس اعتدالي آقاي روحاني يا حتي راست ميانه مانند امثال علي‌ لاريجاني و علي‌مطهري! در دولت آينده نقش‌آفريني کنند و اجازه ندهند کشور بيش از اين دچار تنگناهاي اقتصادي شود.

*سخنان جواد حصاری انقدر واضح و روشن است که نوشتار را از هرگونه نتیجه گیری نهایی بی نیاز می سازد اما بیاد داشته باشیم که سه عامل:
1. شرایط سیاسی حاکم بر اردوگاه اصلاحات نظیر عدم تمایل برخی افراد سرشناس برای کاندیداتوری به دلیل کاهش شدید پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان.
2. ردصلاحیت قطعی برخی چهره ها.
3. بی رغبتی مردم به گروهی دیگر از شخصیت های اصلاح طلب، باعث شده تا نظریه ائتلاف در جریان اصلاحات قوت بیشتری بگیرد تا جایی که این موضوع در سطح رسانه های این جریان نیز در حال شنیده شدن است و باید مواظب بود غرب گرایان منفعل باز هم با پروپاگندای رسانه ای دوباره برای ما در خیابانها دیوار کشی نکنند و در باغ سبز نشانمان ندهند.

رضا احمدزاده
کد مطلب : 290592
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند