توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۸
زمین به طرز باورنکردنی گرد است + تصاویر
مجموعه نقاشی‌های «کارما» از دریچه رنگ و خیال و فلسفه نگاهی دارد به دنیای پیرامون و یادآوری می‌کند: زمین به طرز باورنکردنی گرد است!
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، نمایشگاه نقاشی مهتاب رخصتی با نام «کارما» که به‌صورت مجازی برپا شده، تا هفتم آذرماه پذیرای علاقه‌مندان است.

این هنرمند دانش آموخته رشته گرافیک و تصویرگری است و ۲۲ اثر خود را به صورت مجازی برای بازدید علاقه‌مندان به معرض نمایش گذاشته است: https://etehran.farhang.gov.ir/fa/negarkhane/jari

 رخصتی معتقد است: ذهنیت هر هنرمند دست آورد زمان ساختار اجتماعی روان‌شناسی و ایدئولوژی و سایر عناصر فرهنگی معینی است که در کل شکل و نوع جهان‌بینی او را آشکار می‌سازد. بدین لحاظ هنرمند راستین بنا به ذهنیت‌ها و جهان‌بینی‌های متفاوت خود شیوه‌های آفرینش متفاوت بر می‌گزیند.

این مجموعه نقاشی با خطوط دوار و رنگ‌هایی که دایره‌وار به دور هم نقش بسته‌اند که اشاره‌ایست به قانون «کارما» و سعی دارد "ما" را به خودمان "یادآوری" کند، تا بهتر نگاه کنیم. شاید باور کنیم حتی حس‌های ناپایدار و بلاتکلیف در چرخه‌ای پایدار و حساب شده به اتفاقی در هستی تبدیل می‌شود؛ به اتقاقی در "زندگی ما".

 

مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 290466
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند