توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۹
امام کاظم(ع) در سخت‌ترین دوران دست از ترویج دین برنداشت
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امام موسی کاظم(ع) درزمانی که زندان بودند نیز دست از ترویج معارف دینی برنداشتند و ۱۴ نفر از شاگردان خاص این امام همام در دستگاه هارون حضور داشتند و امام به آن‌ها دستور می‌داد و فعالیت می‌کردند ولی هارون مطلع نبود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز آیت‌الله ممدوحی، اظهار داشت: اگر مجموعه حرکات و سکنات 14 معصوم را در نظر بگیریم به این موضوع دست پیدا می‌کنیم که آن روز که ائمه(ع)جنگیدند و همچنین ولایت را ترویج کردند تنها رضای الهی را مدنظر قراردادند.

 
وی با اشاره به فعالیت اهل‌بیت(ع) برای ترویج دین در جامعه افزود: این موضوع که امیرالمؤمنین(ع) خانه‌نشین شد و در جنگ صفین و نهروان حاضر شد و امام موسی کاظم(ع) به زندان رفت هرکدام با توجه به زمان معضل را حل کرده است.

 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد:رفتار اهل‌بیت(ع) رفتاری است که به بشر تا قیامت الگو می‌دهد و اینکه هر وقت به‌ضرورت زمان چه اقدامی باید انجام داد.


استاد حوزه علمیه با بیان اینکهامام موسی کاظم(ع) درزمانی که زندان بودند نیز دست از ترویج معارف دینی برنداشتند،ابراز کرد: 14 نفر از شاگردان خاص این امام همام در دستگاه هارون حضور داشتند و امام به آن‌ها دستور می‌داد و فعالیت می‌کردند ولی هارون مطلع نبود.

 
آیت‌الله ممدوحی خاطرنشان کرد:قدرت‌های پوشای زمان بسیار کوچک‌تر از آن هستند که نسبت به موضوعی که خدا روی دوش اهل‌بیت(ع) گذاشته خلل و مشکلی ایجاد کند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 267688