توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۸
با انتخاب سوخته‌ها در استقلال سکوت نمی‌کنم
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت:اینکه چرا وزارتخانه باید به سراغ افراد سوخته‌ای برود که عملکردشان بَیّن است، جای سوال دارد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز امیررضا واعظ آشتیانی، در خصوص جدایی امیرحسین فتحی از استقلال و صحبت‌هایی که پیرامون اضافه شدن علی فتح‌الله‌زاده، کاظم اولیایی یا حسنی‌خو به استقلال مطرح شده است، اظهار داشت: من این اتفاقات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بارها و بارها در گذشته تحلیل کردم. یکسری اتفاقاتی در ورزشگاه‌ها می‌افتد و عده‌ای شعارهایی می‌دهند که بخشی از آنها هدایت‌شده است و بخش دیگر هم تحت تاثیر هدایت‌شده قرار می‌گیرند.

 
*برخی‌ استقلال را نه بلکه رانت‌هایش را دوست دارند

 
وی افزود: عده‌ای که شعارها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هدایت می‌کردند در حال نزدیک شدن به اهدافشان هستند، در حالی که این نفرات اصلا استقلال را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دوست ندارند، بلکه علاقه آنها به رانت و مسائل مرتبط با آن است. هر زمان این تیم از چنگ این آقایان بیرون رفته، شرارت آنها به طرق مختلف نمود پیدا کرده است. من هم مسائلی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شنیده‌ام اما برای وزارت ورزش متاسف هستم که اسیر فضای پوپولیستی شده است و عقب‌گرد دارد. مطمئنا این عقب‌گرد منجر به اتفاقات ناگوارتر از امروز هم خواهد شد.

 
*وزارت با رفتن به سراغ افراد سوخته از چاله به چاه افتاده است

 
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال ادامه داد: وزارت ورزش باید به سمت نیروهای جدید برود و آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تربیت کند؛ به طور مثال الان فردی مدیریت پرسپولیس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برعهده دارد که از خانواده این باشگاه است و تعجب می‌کنم چرا برای استقلال چنین اتفاقی نمی‌افتد. ما نیروهای جوانی داریم که تحصیل‌کرده هم هستند و با نگاه فکورانه می‌شود فضا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای آنها مهیا کرد. اما اینکه چرا وزارتخانه باید به سراغ افراد سوخته‌ای برود که عملکردشان بیّن است، جای سوال دارد.

 
قائم مقام سابق سازمان تربیت بدنی با انتقاد از رویه موجود گفت: همه می‌دانند اگر استقلال این روزها با چالش‌هایی مواجه است، بخشی از این چالش‌ها به خاطر حضور برخی آقایان است که با فضای پوپولیستی و لومپنیزم کارشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیش بردند. اگر این وزارتخانه خودش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اسیر فضای پوپولیستی کند، اشتباه بزرگی مرتکب شده و بزرگ‌ترین خطا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام داده است.

 
*طباطبایی، ماجدی و قربانی می‌توانند برای مدیریت استقلال تربیت شوند

 
وی با اشاره به اینکه نفرات جوانی در قالب استقلالی‌های قدیمی می‌توانند مدیریت این باشگاه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برعهده بگیرند، گفت: ‌افرادی مثل هادی طباطبایی، پیروز قربانی و میرشاد ماجدی که همگی تحصیل‌کرده هستند و نفرات دیگری که الان در ذهنم نیست، می‌توانند مدیریت استقلال را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برعهده داشته باشند. چرا به این افراد فرصت نمی‌دهند؟ اگر چنین نفراتی انتخاب شوند، حسن نیت به مردم نشان داده می‌شود که ما از خانواده خودتان نیروهای جدید تربیت کرده‌ایم نه‌ اینکه بعضی‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از در بیرون می‌کنند، اما از پنجره به داخل برمی‌گردند. چه ریشه‌ای در کار است؟

 
*در مقابل عقب گرد مدیریت استقلال سکوت نمی‌کنم

 
آشتیانی تصریح کرد: مطمئن باشید اگر وزارت چنین عقب‌گردی داشته باشد حداقل من سکوت نخواهم کرد و در ارتباط با این دسته از رفتارها، حرف‌هایم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به همه خواهم زد. این نابسامانی‌ها قابل پیش‌بینی بود و بارها در خصوصش صحبت کردم، اما ظاهرا وزارتخانه روی همین نابسامانی‌ها قصد تغییر و تحول دارد. مطمئن باشید به هر تشکیلاتی که لازم باشد حرف‌هایم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خواهم زد و اجازه نمی‌دهم کار این‌گونه پیش برود. تا کی قرار است با این رفتارها هوادار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بازیچه قرار بدهند؟

 
*تجربه آقایان برای استقلال سم است

 
وی در ادامه گفت و گو با فارس تاکید کرد: یک عده معتقدند تجربه دارند، اما غافل از اینکه همین تجربه برای استقلال سم است. آقایان از چاله به چاه افتاده‌اند و مثل گذشته تصمیمات درستی اتخاذ نکردند. چرا باید سراغ افراد سوخته‌ای رفت که حتی تجربه آنها مثل سم می‌ماند؟

 
*به افرادی که نقش شارلاتیسم داشتند پیشنهاد مدیریت می‌دهند؟

 
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در ادامه گفت و گو با فارس تصریح کرد: مگر قرار نیست استقلال و پرسپولیس واگذار شوند؟ پس چرا به سمت نوآوری نمی‌روند؟ حداقل یک ارزش افزوده به بیت‌المال اضافه کنند، نه اینکه افراد سوخته و با سیاست گفتمان پوپولیستی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به این تیم اضافه کنند. از یک طرف این افراد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به عنوان کسانی که با آنها مشکل دارند و به سیاست کلی این رفتار انتقاد می‌کردند معرفی می‌کنند و از طرف دیگر با این افراد برای مدیرعاملی صحبت می‌شود. این اتفاق عجیب نیست؟ اگر به دنبال پیشرفت در استقلال هستند، نباید به کسانی که نقش شارلاتانیسم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این مدت ایفا می‌کردند اینگونه بها داده شود.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 273627