توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۲
شهیدی که یک تنه به جنگ ناوهای آمریکایی رفت
موشن‌گرافیکی پیرامون شهید نادر مهدوی و نبرد رودروی او با ناوهای آمریکایی در خلیج فارس را مشاهده ‌می‌کنید.
شهیدی که یک تنه به جنگ ناوهای آمریکایی رفت
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، در شانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی، عصر دیروز (چهارشنبه) با حضرت آیت‌‌اللّه خامنه‌ای رهبرمعظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. در جریان این دیدار و پس از اهدا از سوی یکی از دانشجویان، عکسی از شهید نادر مهدوی در کنار رهبر انقلاب قرار داده شد.
 
شهید نادر مهدوی یکی از رزمندگان دفاع مقدس بود که با دلیری و شجاعت، حماسه‎ای بزرگ آفرید، در روز ۱۶ مهر ۱۳۶۶ شهید نادر مهدوی به همراه ۹ نفر از همرزمانش در خلیج فارس، در حمله‌ای حساب‌شده و مقتدرانه با اراده‌ای استوار و محکم، هیمنه آمریکا را در هم شکستند. در سال‌های پایانی جنگ تحمیلی شاید این ضربه مهلک به آمریکا بخشی از تلخی روز‌های جنگ را برای مردم ایران شیرین کرد. ۱۶ مهر سالروز انهدام بزرگترین اسکورت دریایی تاریخ است. خبر نابودی کشتی بریجتون آنقدر بزرگ و تاثیرگذار بود که هنوز هم پس از گذشت سالها، نه تنها برای ایران که برای جهان هم تازگی دارد.
 
به بهانه‌ لفاظی‌های اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور دیوانه آمریکا، در جریان دیدار شب گذشته دانشجویان با حضرت آیت الله خامنه‌ای، تصویری از شهید نادر مهدوی از سوی یکی از دانشجویان،  به رهبر انقلاب اهداء و پس از آن در کنار رهبر انقلاب قرار داده شد.
 
در ادامه و برای شناخت بهتر شهید مهدوی، موشن‌گرافیکی پیرامون این شهید بزرگوار مشاهده ‌می‌کنید.

کد مطلب : 261017