توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۳
پاسخ آنکارا به بغداد: هر کاری لازم باشد انجام می‌دهیم
وزارت خارجه ترکیه ضمن رد مواضع بغداد درباره حملات اخیر این کشور اعلام کرد، آنکارا آماده همکاری با بغداد برای مقابله با تروریست‌های پ‌ک‌ک است و هر کاری لازم باشد برای امنیت مرزهایش انجام خواهد داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای ضمن دفاع از حملات این کشور اعلام کرد، تروریست‌های پ‌ک‌ک در مناطقی از عراق پناه گرفته و از آنجا به ترکیه حمله می‌کنند و آنها حاکمیت، تمامیت ارضی، امنیت و ثبات عراق را هم به چالش کشیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این وزارتخانه با بیان اینکه اتخاذ اقدامات لازم برای مقابله با عناصر پ‌ک‌‍ک در خاک عراق در درجه اول جزو مسئولیت‌های دولت این کشور است، افزود: «کشور ما آماده همکاری با عراق در این زمینه است البته اگر حضور پ‌ک‌ک در عراق همچنان تحمل شود، ترکیه مصمم است که اقدامات لازم برای حفظ امنیت مرزهایش را انجام دهد، هر اقدامی که لازم باشد».

وزارت خارجه ترکیه، عراق را به انجام اقدامات لازم برای مقابله با پ‌ک‌ک دعوت کرد و همچنین «برخی کشورها و سازمان‌های منطقه‌ای» را که به گفته این وزارتخانه ادعاهای بی‌اساسی درباره ترکیه مطرح می‌کنند، دعوت کرد به این رویکرد خود علیه ترکیه پایان دهند.

بیانیه وزارت خارجه ترکیه در شرایطی منتشر شده که در پی حمله پهپادی روز سه‌شنبه ترکیه به مناطقی در داخل عراق، شورای امنیت ملی عراق نشستی را به ریاست «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق برگزار کرد.

شورای امنیت ملی عراق در این نشست حمله ترکیه به سرزمین‌های عراق و کشته شدن تعدادی از افسران عراقی در این حمله را محکوم کرد  و آن را تجاوزی بزرگ توصیف کرد.

شورای امنیت ملی عراق اعلام کرد، این کشور از تمامی ابزارها برای دفاع از امنیت و حمایت از شهروندانش استفاده خواهد کرد. شورا سفر وزیر دفاع ترکیه  و یک هیئت دیگر ترکیه‌ای به بغداد را هم لغو کرد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 286228
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند