۱
توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
دولت بی تدبیر و بی صداقت
علیرغم اعلام مکرر عدم افزایش بهاء بنزین درسال ۹۸ توسط مسئولین بی صداقت دولتی بویژه وزیر نفت، ناگهان در سکوت خبری و بدون آماده سازی مردم و در شب میلاد رسول مکرم اسلام (ص) و در سخت ترین شرایط داخلی و سیاسی منطقه که آبستن حوادث می باشد اجرائی گردید.
دولت بی تدبیر و بی صداقت
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز؛ ۱- از اینکه قیمت بنزین طبق برنامه پنجم و ششم توسعه باید سالانه حدود بیست درصد افزایش می یافت شکی در آن نیست و مردم هم پذیرای آن بوده و هستند.

۲- از طرفی با توجه به افزایش بی رویه تمام کالاهای کشور طی دوسال گذشته؛ قطعاً نرخ بنزین نیز باید افزایش می یافت تا یک تعادلی باسایر کالاها بوجود بیاید.

۳- خبرها حاکی از آنست که درجلسه شورای اقتصادی کشور، درماه گذشته قرار بود قیمت بنزین سهمیه ای ۱۲۰۰ تومان و آزاد ۲۵۰۰ تومان و بعد از انتخابات مجلس به اجراء دربیاید.

۴- اما علیرغم اعلام مکرر عدم افزایش بهاء بنزین درسال ۹۸ توسط مسئولین  بی صداقت دولتی بویژه وزیر نفت، ناگهان در سکوت خبری و بدون آماده سازی مردم و در شب میلاد رسول مکرم اسلام (ص) و در سخت ترین شرایط داخلی و سیاسی منطقه که آبستن حوادث می باشد اجرائی گردید.

۵- قطعاً نمی توان این اقدام مسئولین بی کفایت دولتی را فقط بی تدبیری دانست بلکه در شرائط حساس کنونی کشور باید از زاویه شک و امنیتی به آن نگاه کرد‌.
 
۶- شواهد امر؛ اینگونه می نمایاند که یک جریانی در کشور و مخصوصاً در دولت و با همدستی برخی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس، وجود دارد که برای به زانو درآوردن مردم هرگونه فشاری اعمال شود تا افکار عمومی جامعه بطرف پیوستن ننگین به سی اف تی و اف ای تی اف سوق پیدا کند. 

بنابر این: عدم صداقت و نداشتن تدبیر و لیاقت اداره کشور از صفات بارز این دولت است که هر چند ماه؛ یک شوک و قائله در کشور به راه می اندازد و لذا رئیس جمهوری که ادعای چهل سال کار مدیریتی و امنیتی دارد باید درک این را داشته باشد که:

۱- افزایش غیرمتعارف قیمت بنزین، آنهم بصورت غیرمترقبه؛ ضمن عصبانی کردن مردم؛ مشکلات امنیتی داشته و نیروهای انتظامی و امنیتی و دلسوزان انقلاب و اصل نظام رابه درد سر وچالش کشاند.

۲- افزایش قیمت بنزین می بایست طی چهار سال گذشته و با شیب ملایم و به صورت تدریجی و در چهارچوب بودجه نویسی هرساله کشور و باتصویب مجلس به اجراء در می آمد نه بصورت فعلی؛ اگر چه در اخبار بعنوان تصمیم سران سه قوه اعلام شده ولی قطعا تصمیم آقایان روحانی و لاریجانی بوده است ولا غیر.

۳- قبل از اینکه، این اقدام نسنجیده و عجولانه به اجراء دربیاید لازم بود مسئولین مربوطه بجای انکار افزایش قیمت؛ توضیحات ضروری ومشکلات کشور را بطور صادقانه و از طریق صداوسیما بامردم درمیان می گذاشتند که ضمن آمادگی افکار عمومی؛ به شورش و اینهمه خسارت هم کشیده نشود. 

درنتیجه: باتوجه به فرمایشات حضرت آقا؛ دولت باید از مردم دلجوئی کرده و ضمن اجراء تعهدات داده شده، بطور قاطع با سوداگران فرصت طلب برخورد کند که این افزایش برکالاهای دیگر اثر نگدارد.

 ۲۷ آبان ۹۸ فرهادنیا
کد مطلب : 272494
۱۳۹۸-۱۰-۱۲ ۲۱:۲۶:۱۸
عجب اسمی روی دولت روحانی گذاشته اند واقعا بی تدبیر وبی امید است کاکو روحانی شما نمی تونی مملکت را اداره کنی