توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۴
«لواء الشدادی» به هلاکت رسید
سخنگوی نیروهای مسلح یمن از شکست‌های سنگین مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در جبهه‌های مختلف خبر داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از المسیره، "یحیی سریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی حملات پی در پی دشمن در جبهه نِهم صنعاء را دفع کردند که در پی آن ده‌ها تن از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی از جمله "خالد علی القردعی" سرکرده گردان موسوم به "لواء الشدادی" به هلاکت رسیده و ده‌ها تن نیز زخمی شدند.

 
وی افزود: مزدوران از صبح امروز تا ظهر از سه سمت تلاش کرد به سمت مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پیشروی کند و در حالی که از پشتیبانی توپخانه و جنگنده‌های ائتلاف متجاوز بودند اما هیچگونه پیشروی کسب نکردند.

 
سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که مزدوران همچنان در "الفرضه" در محاصره هستند و بیمارستان‌های مأرب و درمانگاه‌های صحرایی "نِهم" پر از اجساد کشته شدگان و مجروحان است.

 
وی در ادامه اظهار داشت: حملات پی در پی مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی به سمت نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جبهه "قانیه" در البیضاء توسط نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دفع و دشمن متحمل خسارات سنگینی شد.

 
سرتیپ سریع تاکید کرد که دشمن عملیات خود برای پیشروی به سمت "الدریهمی" در ساحل غربی را تشدید کرد اما در این جبهه نیز متحمل شکست سنگینی شد به‌گونه‌ای که بیش از 55 مزدور کشته و زخمی شده و ما بقی پا به فرار گذاشتند.

 
وی گفت: نیروهای یمنی موفق شدند چندین حمله مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی به سمت "دمت" در استان الضالع را دفع و خسارات سنگینی به آنها وارد کنند.

 
سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن همچنین از شکست مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در جبهه "الملاحیظ" هم مرز با جیزان خبر داد.

 
وی بر آمادگی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن برای مقابله با هرگونه تشدید حملات ائتلاف متجاوز سعودی تاکید کردند و مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی را مسئول کامل هرگونه تنش و ایجاد مانع در مسیر تلاش‌های سازمان ملل برای برقراری صلح در یمن دانست.

 
سرتیپ سریع گفت: در حالی که هیئت ملی یمن برای مشارکت در گفت‌وگوهای حل بحران یمن وارد استکهلم پایتخت سوئد شده است جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی حملات خود را به تعدادی از جبهه‌ها ادامه می‌دهند.

 
وی اظهار داشت که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی طی دوازده ساعت گذشته بیش از شصت بار مناطق مختلف یمن را بمباران کرده است که در پی این حملات خساراتی به منازل مسکونی و تاسیسات خصوصی و عمومی وارد شده و شماری از شهروندان به شهادت رسیده‌اند.

 
عربستان سعودی از ششم فروردین 94 با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 247582