توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۱
از تذکر به روحانی تا ماجرای سخنان انقلابی «حسین انصاریان»
آیت‌الله حمیدی گفت: من پس از رئیس جمهور شدن دوباره دکتر حسن روحانی، به ایشان نامه نوشتم و نکاتی درباره اولویت های انقلاب اسلامی و ضرورت توجه به اقشار مستضعف و همچنین درباره رعایت احکام شرعی در اداره کشور، به ایشان یادآور شدم.
از تذکر به روحانی تا ماجرای سخنان انقلابی «حسین انصاریان»
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز «آیت‌الله سیدهاشم حمیدی» در بزرگداشت شهادت «آیت‌الله سیدحسین مدرس» با تبریک روز مجلس که به مناسبت شهادت آیت‌الله سیدحسن مدرس، چنین روزی در تقویم کشورمان ثبت شده است، گفت: شهید مدرس یک مجتهد و مدرس بودند که سال ها در مسجد و مدرسه سپهسالار (شهید مطهری) تهران تدریس می کرد.

وی افزود: شهید مدرس همواره در برابر اقدامات ضد دینی و ضد ملی رضاخان –مانند کشف حجاب، مبارزه با حوزه های علمیه، علما و روحانیت، وابسته کردن ایران به بیگانگان و ترویج استبداد و بی عدالتی در جامعه- مقابله کردند و بسیاری از سخنرانی های انقلابی ایشان در مساجد بیان شده بود.

این عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد: حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین انصاریان که منبری و خطیبی توانا است، و بارها در مسجد انصارالحسین(ع) منبر رفت، در خاطرات خود بیان کردند که روحیه انقلابی و مبارزاتی خود را مدیون مسجد انصارالحسین(ع) است. 

این نویسنده و پژوهشگر حوزوی افزود: زمانی که بنده، آقای انصاریان را در سال های مبارزه با حکومت ستم شاهی به این مسجد دعوت کردم، به ایشان گفتم من هیچ توصیه ای درباره نحوه و کیفیت و محتوای سخنرانی تان، به شما نمی گویم. حجت الاسلام والمسلمین انصاریان نیز با مشاهده چنین رویکردی در مسجد انصارالحسین(ع) و البته تقلید نمازگزاران این مسجد از حضرت امام خمینی(ره)، سخنرانی انقلابی و آموزنده ای مطرح کردند.
 
آیت‌الله حمیدی با بیان اینکه منبری ها و خطبای برجسته کشورمان در مسجد انصارالحسین(ع) سخنرانی های آتشین و انقلابی کردند، خاطرنشان کرد: حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان نیز بارها در مسجد انصارالحسین(ع) سخنرانی کردند و مردم را نسبت به دسیسه های آمریکا، استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی، و همچنین درباره تکلیف ملت ایران نسبت به نهضت امام خمینی(ره) آگاه کردند.

تذکری خطاب به آقای رئیس جمهور
 
این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: من پس از رئیس جمهور شدن دکتر حسن روحانی، به ایشان نامه نوشتم و نکاتی درباره اولویت های انقلاب اسلامی و ضرورت توجه به اقشار مستضعف و همچنین درباره رعایت احکام شرعی در اداره کشور، به ایشان یادآور شدم.

وی در ادامه با تاکید بر نقش مساجد در پرورش شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعین حرم و شهدای هسته ای، اظهار کرد: اگر مسئولان کشور امروزه نیز همچون سال های اولیه پس از پیروزی انقلاب، به مساجد اهمیت دهند، مطئنا مساجد همچنان در حوزه های دینی، فرهنگی، آموزشی و علمی، و همچنین در زمینه گفتمان سازی و جریان سازی مطالبات مقام معظم رهبری و موفقیت در مبارزه با دشمنان قسم خورده ایران اسلامی، موفق خواهند بود.
کد مطلب : 247546