توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۸
پرتاب موفق موشکی جدید از سامانه دفاع ضدموشکی روسیه
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای هوا‌ــ‌فضای این کشور صبح امروز (پنجشنبه) مجدداً موشک جدیدی را با موفقیت از سامانه دفاع ضدموشکی روسیه در منطقه نظامی ساری‌ــ‌شاگان (در خاک جمهوری قزاقستان) پرتاب کردند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع فدراسیون روسیه، امروز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای هوا‌ــ‌فضای این کشور بار دیگر موشک جدیدی از سامانه دفاع ضدموشکی روسیه را در منطقه آموزش نظامی ساری ــ‌شاگان (در خاک جمهوری قزاقستان که در اختیار طرف روسی قرار دارد) با موفقیت مورد آزمایش قرار دادند.

طبق این گزارش، اوایل بامداد امروز (پنج‌شنبه) در منطقه آموزش نظامی ساری‌ــ‌شاگان (جمهوری قزاقستان)، خدمه رزمی نیروهای پدافند هوایی و موشکی نیروهای هوا‌ــ‌فضای روسیه با موفقیت پرتاب آزمایشی دیگری از موشک جدید سامانه دفاع ضدموشکی روسیه را انجام دادند و موشک شلیک‌شده با دقت مشخص به هدف تعیین‌شده اصابت کرد.

طبق گفته‌های ژنرال "آندری دمین" فرمانده هنگ یکم موشک‌های ضدهوایی و ضدبالستیک نیروهایی هوا‌ــ‌فضای روسیه، «سیستم دفاع ضدموشکی جدید پس از گذراندن یک سری آزمایشات، ویژگی‌های فنی قابل اعتماد خود را مورد تأیید قرار داد و واحدهای رزمی با موفقیت وظیفه پرتاب موشک جدید را انجام و با دقت مشخص هدف تعیین‌شده را هدف قرار دادند.»

پیش از این، وزارت دفاع روسیه در اواخر ماه اکتبر (اوایل آبان ماه) از پرتاب موفقیت‌آمیز موشک جدیدی از سیستم دفاع ضدموشکی خبر داده بود، این آزمایش نیز از سایت نظامی ساری‌ــ‌شاگان انجام شده بود.

سیستم دفاع ضدموشکی در زمان حاضر هم در خدمت نیروهای هوا‌ــ‌فضای روسیه قرار دارد و برای محافظت از این کشور در برابر هرگونه حملاتی توسط تسلیحات هوایی‌ــ‌فضایی طراحی شده است.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 290647
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند