توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۱
تردد یک میلیون و ۸۰۰ هزار زائر از مرز مهران در کمتر از ۱۳ روز
استاندار ایلام گفت: در ۱۳ روز گذشته یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از مرز مهران تردد کرده‌اند که این آمار در یک هفته مانده به اربعین، یک رکورد تاریخی در اربعین کشور است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، قاسم سلیمانی‌ دشتکی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۳۲۶ هزار و ۱۲۶ نفر ظرف یک روز گذشته از مرز مهران تردد کرده‌اند که از این میزان ۲۴۹ هزار و ۲۱۱ زائر ایرانی راهی عتبات عالیات و ۷۶ هزار و ۹۱۵ نفر نیز از طریق این مرز وارد کشور شده‌اند.

 
وی افزود: همچنین در روز گذشته ۱۲۴۴ زائر خارجی از مرز خروج و  ۱۱۹۹ زائر خارجی نیز از طریق مرز مهران وارد کشور شده‌اند.

 
استاندار ایلام در ادامه، از تردد ۲۰۰ هزار نفر ظرف ۱۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از این میزان ۱۷۰ هزار نفر رفت و ۳۰ هزار نفر نیز به کشور برگشته‌اند.

 
وی ادامه داد: از مرز مهران در 13 روز گذشته یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تردد کرده‌اند که از این میزان یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر خارج و بیش از ۳۵۰ هزار نفر نیز از طریق مرز مهران به کشور بازگشته‌اند.

 
استاندار ایلام تصریح کرد: با این استقبال بی‌نظیر در یک هفته مانده به اربعین به آمار تردد سال گذشته می‌رسیم و این یک رکورد تاریخی در ترددهای اربعین کشور است.

 
سلیمانی‌ دشتکی در ادامه از خدمت‌رسانی به زوار در عمق ۱۵ کیلومتری خاک عراق خبر داد و گفت: آب‌رسانی به زائران با تانکرهای سیار ادامه دارد.

 
وی با اشاره به وجود برخی مشکلات عنوان کرد: اگر برخی اوقات خدمات‌رسانی مطلوب نیست، به خاطر تراکم جمعیت و عدم امکان تردد با وسیله نقلیه در آن طرف مرز است.

 
استاندار ایلام تصریح کرد: البته با کمک همه ارگان‌ها و نهادها و با نصب آب سردکن‌ها و توزیع یخ با تانکرهای سیار، مشکل آب تا حدود زیادی رفع شده است و سرویس‌های بهداشتی نیز اضافه و بازگشایی شده‌اند.

 
وی با اشاره به موج برگشت زائران خاطرنشان کرد: الان یکی از دغدغه‌ها این است که برای برگشت زوار باید اتوبوس به قدر کافی وجود داشته باشد.

 
سلیمانی‌ دشتکی یادآور شد: حدود ۶۰ درصد زائران با وسایل نقلیه شخصی آمده‌اند و این یک نکته مثبت است و حدود ۴۰ درصد نیز باید با اتوبوس جابجا شوند.

 
وی اضافه کرد: به همین منظور روز دوشنبه هیئتی از ستاد مرکزی اربعین به مهران می‌آیند و بحث حمل و نقل را به‌ صورت ویژه پیگیری می‌کنند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 270441