توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۳
حضور در سینما 2 ساعت ولی در مساجد نیم ساعت؟!
آقای وزیر تکلیف خود را با دستورات یک بام و دو هوای ستاد کرونا مشخص کنید!
دستور العمل حضور مردم در مساجد شهرهای سفید از سوی ستاد مقابل با کرونا در حالی منتشر شده است که سئوالات بسیاری در اذهان مردم شکل گرفته است.
حضور در سینما 2 ساعت ولی در مساجد نیم ساعت؟!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز دستور العمل حضور مردم در مساجد شهرهای سفید از سوی ستاد مقابل با کرونا در حالی منتشر شده است که سئوالات بسیاری در اذهان مردم شکل گرفته است.

بنا بر این گزارش ابتدا برخی از نکات این دستور العمل را ملاحظه نمایید:

*- زمان حضور در مساجد حداکثر نیم ساعت آن هم در وقت اذان جهت برگزاری نمازهای یومیه است.
*- تمامی نمازگزاران و مراجعه کنندگان باید با ماسک و دستکش وارد مساجد شوند.
*- از توزیع چای، غذا و نذورات خودداری شود.
*- از برگزاری هر گونه مراسمی که مستلزم تجمع افراد است مانند مراسم ختم، دعا، مولودی، عزا و مواردی نظیر آن خودداری شود.


به گزارش خبرنگار ما البته این موارد فقط بخشی از این دستور العمل می باشد که در این خصوص باید گفت:

1- در حالی که سینماها قرار است چندی دیگر باز شوند و دیدن یک فیلم 2 ساعت زمان می برد و فضای سینما نسبت به مساجد کوچکتر است نشستن 2 ساعت برای تفریح دنیا از دید آقایان اشکالی ندارد ولی بیشتر از نیم ساعت برای سخن گفتن و راز و نیاز کردن با خالق یکتا و در خواست برای برطرف شدن این بلای بزرگ باعث ابتلا به ویروس کرونا می شود؟؟!

جالبتر از این دستورالعمل این است که متوجه می شویم همانطور که 2 ساعت حضور در فضای بسته پرواز هواپیما و یا چند ساعت سفر با اتوبوس ویروس کرونا کاری با شما ندارد اما با نیم ساعت حضور در مساجد ویروس انتقال پیدا نمی کند ولی اگر بیشتر از این تایم بشود ویروس کار خودش را می کند و کرونایی می شوید!!؟

2- در حالی که مراکز پخت و پز مجاز هستند غذا و ساندویچ و هزار تا چیز دیگر بپزند و بیرون بدهند و تازه معلوم نیست چقدر بهداشت را رعایت می کنند اما مساجد و حسینیه ها که افراد متدین و مذهبی بیش از هر چیز دیگری به سلامت مردم اهمیت می دهند نمی توانند غذای نذری بپزند و در ظروف یکبار مصرف به مردم بدهند تا همراه خود به منازل ببرند؟؟!!

3- شما مجاز هستید در پارکها و مترو و اتوبوسها در هم باشید و فاصله اجتماعی هم رعایت نشود خیلی مهم نیست و تازه بعد از 2 ماه از شیوع ویرس کرونا تازه دارند فقط ماسک اجباری می کنند! اما اگر مسجد اراک و صحنهای رو باز حرمهای مطهر و امامزاده ها شما آنجا فاصله اجتماعی را نیز رعایت کنید و با ماسک و دستکش بنشیند ممنوع است چرا چون در پارکها ویروس یافت نمی شود اما در این فضاها حتما ویروسی می شوید؟؟!!

جناب آقای نمکی وزیر محترم بهداشت:
لطفا بفرمایید این دستورات به ظاهر بهداشتی و پروتکل های کرونایی چرا باید برای ارتباط مردم با خالق یکتا و انجام عبادات در این ماه پر فیض با دید تسامح!؟ چنین سخت گیرانه و خارج از عرف باشد اما در سایر مکانها چنین نیست؟

لطفا برای برطرف کردن اشکالات اساسی مردم به این اقدامات یک بام و دو هوا فکری بکنید تا شما متهم به سیاسی کردن نشوید که دارید تمام تلاش خود را می کنید که منبرها و جلسات و نماز جمعه ها و محافل سیاسی و روشن گری  در سال آخر دولت تعطیل بماند تا بلکه از فشار سیاسی در پاسخگویی به افکار عمومی (در امان بمانید)، نشوید.
کد مطلب : 281737