توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۷
پوتین و بایدن برنامه دیدار دارند؟
سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه احتمال برگزاری دیدار میان ولادیمیر پوتین و همتای آمریکایی او را رد کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین احتمال برگزاری دیدار میان روسای جمهوری روسیه و آمریکا را رد کرد.

دیمیتری پسکوف امروز پنج شنبه اعلام کرد هنوز بحثی در خصوص دیدار میان ولادیمیر پوتین و جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا مطرح نشده است. بویژه اینکه به دلیل همه گیری کرونا دیدارهای رو در روی سران جهان محدود شده است.

سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه تاکید کرد: موضوع برگزاری دیدار میان رئیس جمهور روسیه و همتای آمریکایی جدید او هنوز در دستور کار قرار نگرفته است.

بایدن روز چهارشنبه ساعت ۱۲ ظهر به وقت واشنگتن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد کرد. با توجه به تنش‌های ادامه دار میان مسکو و واشنگتن در دوره ریاست جمهوری ترامپ و بویژه مسئله کنترل تسلیحاتی، روسیه امیدوار است تغییر دولت در آمریکا زمینه توافق را در این خصوص بویژه پیمان استارت نو، به عنوان آخرین پیمان تسلیحاتی میان دو کشور، فراهم کند.

روسیه به دنبال تمدید پیمان استارت نو با آمریکاست؛ پیمانی که در فوریه آینده به پایان می‌رسد. اما آمریکا علاوه بر توقف ساخت انبارهای کلاهک هسته‌ای از سوی دو کشور، خواستار متعهد شدن روسیه به مذاکرات مربوط به توافق تسلیحات هسته‌ای با چین است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پیمان استارت نو توافق کاهش تسلیحات استراتژیک دو جانبه میان آمریکا و روسیه است که روز هشتم آوریل ۲۰۱۰ (فروردین ۱۳۸۹) میان رئیس جمهور وقت آمریکا و همتای روسی او در شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک به امضا رسید. بر اساس این پیمان، دو طرف با کاهش زرادخانه هسته‌ای خود موافقت کردند.
کد مطلب : 292951
به نظر شما سر منشاء بداخلاقی های اخیر ملت می تواند وعده های خلاف واقع رئیس جمهور باشد؟
بلی
خیر