توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۷
کاندیدای کرج: برخی لابی‌ها در شأن نمایندگان مجلس نیست
کاندیدای اصولگرای کرج گفت: گاهی اوقات با مذاکراتی که بین نمایندگان و مسئولان رد و بدل می‌شود که اسامی تعدادی از نمایندگان سئوال‌کننده از سئوال و استیضاح حذف می‌شود که این موارد شان نمایندگی و مجلس را کاهش می‌دهد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز حسین مظفر در مورد ابزارهای نظارتی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در قانون اساسی ابزارهای متفاوتی برای نظارت مجلس پیش بینی شده و در آیین‌نامه اجرایی و آیین‌نامه داخلی مجلس هم موادی به آن اضافه شده است.

وی افزود: ابزارهایی مانند تذکر، سئوال، استیضاح و تحقیق و تفحص از ابزارهای مجلس است که این ابزارهای کارآمد  به ابزارهای  سوری و نمایشی تبدیل شده است.

کاندیدای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد، فردیس و آسارا با بیان اینکه متاسفانه بسیار از اوقات عده‌ای  در مجلس جمع شده و امضا می‌گیرند و طرح سئوال می‌کنند که این اقدامات به نتیجه منتهی نمی‌شود، بیان کرد: گاهی اوقات با مذاکراتی که  بین نمایندگان و مسئولان رد و بدل می‌شود که اسامی تعدادی از نمایندگان سئوال‌کننده  از سئوال  و استیضاح حذف می‌شود که این موارد شان نمایندگی و مجلس را کاهش می‌دهد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور عدم نظارت جدی و دقیق به مسائل کشور است، گفت: در دوره جدید مجلس باید این ابزار نظارتی به شیوه درست و جدی مورد استفاده قرار گیرد.

مظفر با بیان اینکه در حال حاضر مهم‌ترین مسئله جامعه ما، مسئله اقتصادی است که رهبری معظم انقلاب هم بر آن تاکید دارند، تصریح کرد: در موضوع معیشت مردم واقعا مشکل دارند و اشتغال و معیشت از خواسته‌ها و مطالبات مردمی است که با استفاده از ظرفیت‌های داخلی می‌توان در این بخش به ظرفیت‌های داخلی تکیه کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مجلس باید اولویت‌بندی داشته باشد، عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که در مجلس وجود دارد دستور کارها بر حسب تاریح ارجاع و ثبت است که این موضوع کارآمدی ندارد و  دستور کار مجلس باید بر حسب مسائل ضروری و حساس و مبتلا به مردم و کشور باشد که یکی از آنها اشتغال و معیشت است که باید به آن توجه شود.

کاندیدای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد، فردیس و آسارا با بیان اینکه استان البرز از استان‌های صنعتی کشور است که باید از این ظرفیت صنعتی  برای ایجاد اشتغال  استفاده کرد، گفت: بخش صنعت در کنار نیروهای متخصص و تحصیلکرده یکی از ظرفیت‌ها و قوت‌های بزرگ استان البرز که ‌در کنار درآمد سرشار این استان می‌تواند با کمک و حمایت بانک‌ها صنعت و واحدهای تولیدی راکد و غیر فعال به چرخه تولید بازگشته که متاسفانه بانک‌ها در این مسیر همراهی نمی‌کنند، موضوع سرمایه در گردش یکی از مطالبات بخش صنعت است که سبب رونق تولید در استان می‌شود.

وی با بیان اینکه باید بر اساس سیاست اقتصاد مقاومتی باید بانک‌ها در خدمت تولید و صنعت قرار بگیرند و در این راه همکاری کنند، افزود: اگر مراکز صنعتی استان البرز با حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم فعال شوند هم رونق تولید و هم اشتغالزایی محقق می‌شود و درآمدزایی ایجاد می‌کند و در حال حاضر بسیاری از درآمدهای کرج صرف این شهر نمی‌شود.

مظفر با بیان اینکه مردم مالیات خوبی در کرج پرداخت می‌کنند که در آمد خوبی محسوب می‌شود، تصریح کرد: از محل این درآمدها می‌توان در حوزه اشتغالزایی و رفع مشکلات استفاده کرد.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 277660