توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۹
مديريت توزيع آب و احياء نخلستان ها بايد از دست دولت گرفته شود!
يك فعال محيط زيست و از اهالى نخيلات خوزستان، ضمن ابراز نگرانى شديد خود نسبت به بى تفاوتى و ضعف مفرط مديران آب و برق و جهاد كشاورزى در خوزستان در طول دو دهه گذشته اعلام داشت: خشكسالى پديده اى طبيعى است و در طول تاريخ اين منطقه و در سالها و دوره هاى متعدد آن را پشت سر گذاشته ولى هيچ گاه با چنين فاجعه و مصيبت تكان دهنده اى روبرو نگشته بود.
مديريت توزيع آب و احياء نخلستان ها بايد از دست دولت گرفته شود!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز يك فعال محيط زيست و از اهالى نخيلات خوزستان، ضمن ابراز نگرانى شديد خود نسبت به بى تفاوتى و ضعف مفرط مديران آب و برق و جهاد كشاورزى در خوزستان در طول دو دهه گذشته اظهار داشت: خشكسالى پديده اى طبيعى است و در طول تاريخ اين منطقه و در سالها و دوره هاى متعدد آن را پشت سر گذاشته ولى هيچ گاه با چنين فاجعه و مصيبت تكان دهنده اى روبرو نگشته بود.
 
مسعود كنعانى مشهور به "خادم النخيل" اضافه نمود: هيچ عقل سليمى نمى پذيرد كه تاثيرات بسيار ناگوار خشكسالى بيشترين آسيب ها و تلفات را در منطقه اى بگذارد كه اتفاقا پرآب ترين نقطه كشور و داراى بيشترين رودخانه هاى منطقه غرب آسيا باشد!
 
اين فعال ميدانى محيط زيست تأكيد كرد: بنده با مستندات عرض مى كنم كه در صورت عدم تشكيل ستاد ملى بحران و اتخاذ تدابير ويژه و فورى بزودى شاهد مرگ و نابودى بخش اعظم نخيلات شهرهاى جنوبى استان خوزستان خواهيم بود!
 
وى همچنين با اشاره به مدت طولانى مديريت برخى از مسئولان ذيربط خاطر نشان ساخت: ساده انديشى محض خواهد بود، اگر در اين تراژدى بوقوع پيوسته مديران مربوطه را مبرا از خطا بدانيم. بويژه آنكه در يك شگفتى سوال برانگيز، عمر مديريى برخى به بيش از ٢٠ سال نيز رسيده است و در طول اين زمان قابل توجه از انجام اقدامات پيشگيرانه غافل مانده و حتى در اوج بحران بوجود آمده از حضور ميدانى و مشاهده وضع كشاورزان و باغداران مصيبت زده خوددارى كرده اند.
 
خادم النخيل با توجه به اهميت بالاى موضوع نجات و احياء نخيلات و عدم همكارى و درك شرايط توسط مديران دولتى، پيشنهاد داد: در شرايط فعلى مى طلبد تا حداقل براى مدت ٥ سال و در قالب طرحى ملى، مديريت توزيع آب و احياء نخيلات منطقه، مشتركا به يكى از نهادهاى انقلابى و مجموعه اى مردمى در قالب گروههاى جهادى سپرده شود.
 
در اين رابطه نمونه هاى تاريخى خوب و موفقى را در ٨ سال دفاع مقدس و جهاد سازندگى تجربه كرده ايم و يقين دارم، هم اكنون نيز فوج جوانان ارزشى، متعهد و تشنه ى خدمت، مهياى حضور در ميدان جهادى مقدس و خدمتگذارى در عرصه اى هستند كه دقيقا در راستاى اراده و منويات رهبرى معظم انقلاب اسلامى مى باشد.
 
خادم النخيل در پايان گفت: تاكيدات معظلم له بر اقتصاد مقاومتى و بومى-محلى در نجات محصول استراتژيك "خرما" و جلوگيرى از نابودى فاجعه بار منابع اصلى معيشتى بوميان و شكستن بنياد اصلى و تاريخى اقتصاد و تجارت اين خطه ى مهم و حساس كشور تجلى و تبلور خواهد يافت .
 
#نخل #اقتصاد_مقاومتى
کد مطلب : 246268