توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۷
واکنش آلمان به تأیید واکسن کرونای روسی
سخنگوی وزارت بهداشت آمریکا به ثبت اولین واکسن کرونا در روسیه واکنش نشان داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، آلمان روز سه‌شنبه در برابر واکسن ساخت روسیه برای درمان بیماری «کووید-۱۹» موضع منفی گرفت و کیفیت آن را زیر سوال برد.

یک سخنگوی وزارت بهداشت آلمان در گفت‌وگو با روزنامه «آر.ان.دی» گفت که تأیید استفاده از این دارو در کشورهای اتحادیه اروپا تنها پس از انجام آزمایش‌های بالینی کامل امکان‌پذیر خواهد بود.

این سخنگوی گفت: «ایمنی بیماران در صدر اولویت‌های ما قرار دارد. هیچ اطلاعات مشخصی درباره کیفیت، کارآمدی و ایمنی واکسن روسیه وجود ندارد.»

امروز سه‌شنبه «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه گفت کشورش به عنوان نخستین کشور دنیا مجوزهای قانونی برای استفاده از واکسن کووید-۱۹ را صادر کرده است.

پوتین ضمن اعلام این خبر گفته که دختر او نیز این واکسن را تزریق کرده است. این واکسن که توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمولوژی و میکروبیولوژی «گامالیا» ساخته شده است، امروز (سه شنبه) از سوی وزارت بهداشت روسیه مورد تأیید قرار گرفت.

کرونای جدید یکی از ۷ نوع ویروس شناخته شده «کرونا» است که باعث ایجاد بیماری در انسان می‌شود. ۴ گونه از این نوع ویروس‌ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می‌کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری‌های حاد تنفسی می‌شوند که در مواردی به مرگ منجر می‌شود.

سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از ۱۲۱ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را «همه‌گیر جهانی» اعلام کرد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 286165
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند