توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹
پرداخت مابه التفاوت فروش کتاب‌های خارجی در نمایشگاه کتاب
قرار بر این بود که غرفه‌داران در این بخش کتاب‌های ۲۰۱۶ به بعد را با ارز نیمایی ارائه و عرضه کنند تا پس از نمایشگاه مابه التفاوت این ارز با ارز آزاد به ناشران پرداخت شود. از این رو هفته آینده این پرداخت صورت می‌گیرد.
پرداخت مابه التفاوت فروش کتاب‌های خارجی در نمایشگاه کتاب
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، تخصیص ارز نیمایی به بخش کتب خارجی نمایشگاه کتاب امسال و از روز نخست نمایشگاه در دستور کار بخشی خارجی نمایشگاه کتاب قرار گرفت. برای این منظور تا سقف سه میلیارد تومان در نظر گرفته‌ شد تا ناشران پس از نمایشگاه با ارائه مدارک مستند خود این مابه‌تفاوت را دریافت کنند.

 
بر اساس این گزارش، قرار بر این بود که غرفه‌داران در این بخش کتاب‌های ۲۰۱۶ به بعد را با این ارز ارائه و عرضه کنند تا پس از نمایشگاه مابه التفاوت این ارز با ارز آزاد به ناشران پرداخت شود.

 
با احد رضایی مدیر کمیته ناشران خارجی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در این باره گفت‌وگویی انجام شد که وی گفت: طبق توافقات ما با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار شد مابه تفاوت ارزی کتاب های خارجی که با ارز نیمایی فروخته شده اند تا یک هفته پس از اتمام نمایشگاه پرداخت شود. در حال حاضر فاکتورها در حال حسابرسی هستند تا پس از بررسی پرداختها صورت گیرد.

 
وی افزود: قرار است اوایل هفته آینده این مابه التفاوت به ناشران پرداخت شود.

 
گفتنی است،  این مابه تفاوت ها به صورت ریالی و با بررسی فاکتورهای صادر شده پرداخت می شود. پیش از این اعلام شده بود که ۴۱ هزار عنوان کتاب خارجی مشمول دریافت ما به تفاوت ارزی می شوند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 260163