توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۷
گزارش المیادین از تقویت نقش زنان در ایران
شبکه خبری المیادین در گزارشی به تقویت جایگاه و نقش زنان در جامعه ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.
گزارش المیادین از تقویت نقش زنان در ایران
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، شبکه تلویزیونی المیادین در گزارشی اعلام کرد زنان ایرانی در جامعه ایران از امکانات ویژه‌ای برخوردار هستند چرا که دارای تاثیر بسزایی در جریان انقلاب اسلامی و پیروزی آن بودند و برای همین در دهه‌های اخیر بسیار مورد توجه دولت قرار داشته‌اند.

 
احمد البحرانی -خبرنگار این شبکه- گزارش داد اکرم مهدوی، دبیر انجمن صنعتگران جوان در تهران، در این نشست داوطلبانه در مورد نقش زنان و ضرورت بهبود مشارکت اقتصادی آن‌ها در جریان تحریم‌ها صحبت می‌کند. او می‌گوید هدف از این نشست، رقابت با مردان در همه چیز است و حضور زنان در بازار کار، به آن‌ها جایگاه اجتماعی ویژه می‌دهد.

 
اکرم مهدوی گفت: «حضور زنان در حوزه‌های اقتصادی و بازرگانی پس از تحریم‌ها بسیار بیشتر شده است. ما در این مرکز از تجربیات کارشناسان استفاده می‌کنیم و از آن برای حمایت و تشویق جوانان و زنان به منظور افزایش فعالیت اقتصادی آن‌ها بهره می‌بریم.»

 
این گزارشگر افزود: حضور زنان در عرصه‌های اقتصادی، ضرورتا به معنای حضور نداشتن آن‌ها در زمینه‌های دیگر نیست. زنان در عرصه سیاسی به عنوان نماینده مردم، معاون رئیس جمهور، وزیر در دولت و سفیر در خارج از کشور حضور دارند.

 
کبری خزعلی، رئیس کمیته فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران، گفت: «بانوان از زمان پیروزی انقلاب پیشگام و در خط مقدم حضور داشته‌اند و آن‌ها بودند که انقلاب را ساختند و پس از پیروزی آن را حمایت کردند.»

 
بنا بر این گزارش، 55 درصد دانشجویان دانشگاه‌ها در ایران را دختران تشکیل می‌دهند که کاهش بی سابقه‌ای را در شکاف جنسیتی بین زنان و مردان و تغییر آن را به نفع زنان نشان می‌دهد و در قوانین مدنی نیز همین طور است.

 
خبرنگار این شبکه افزود: اگر شما بخواهید در ایران ازدواج کنید باید بدانید که قانون در اینجا به شما اجازه نمی‌دهد زن دوم داشته باشید مگر اینکه همسر اول شما اجازه دهد و بر اساس همین قانون، همسر (زن) شما حق طلاق، سفر و کار دارد. تنها این نیست بلکه زنان ایرانی می‌توانند از نظر سیاسی و اقتصادی کشور را اداره کنند.
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
کد مطلب : 251307