توصيه به ديگران
۰
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۱
سازمان ملل: 16 میلیون یمنی از گرسنگی رنج می‌برند
سازمان ملل متحد اعلام کرد بیش از نیمی از جمعیت یمن از گرسنگی رنج می‌برند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از رویترز، سازمان ملل متحد در اطلاعاتی جدیدی که درباره جنگ ویرانگر آل سعود و متحدانش علیه ملت یمن و پیامدهای آن منتشر کرده است، درباره بروز قحطی در یمن هشدار داده و آورده است حدود 16 میلیون یمنی یعنی بیش از نیمی از ساکنان یمن از گرسنگی رنج می برند.

سازمان ملل خاطر نشان کرده است که حدود 80 درصد یمنی ها به کمک نیاز دارند و 400 کودک زیر پنج سال از سوء تغذیه شدید رنج می برند.

از سوی دیگر 12 سازمان امداد رسانی از جمله آکسفام و هیئت نجات کودکی هشدار داده اند که دو میلیون و سیصد هزار کودک زیر پنج سال در یمن در صورتی که دولتها کمکهای مالی را افزایش ندهند، با گرسنگی روبرو خواهند شد.

رژیم سعودی و متحدانش با حمایت کامل آمریکا و اروپا، جنگ ویرانگری را از مارس 2015(6 فروردین 1394) علیه ملت یمن به راه انداخته و انواع سلاحهای مرگبار را به کار گرفته است که تاکنون دهها هزار غیرنظامی بی دفاع شهید و صدها هزار نفر زخمی شده اند و ویرانی گسترده ای در تاسیسات زیربنایی به بار آمده است و علاوه بر آن محاصره ظالمانه یمن سبب محروم شدن ملت این کشور از نیازهای اساسی اش از جمله دارو و غذا و بروز بزرگترین فاجعه انسانی در این کشور شده است.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 294517