توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸
این روزها کاروان اسرا در کدام منزل می باشد/
امان از دل زینب(س)
حضرت زینب(سلام الله علیها) پس از شهادت امام حسین(علیه السلام)، هدایت کاروان شهدای کربلا و همچنین حفظ وقار و صبوری زنان و بچگان را برعهده گرفتند.
امان از دل زینب(س)
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس تاریخ و حماسه عصر امروز استاد احمد محتشم نیا، پژوهشگر حوزه قرآن و کارشناس حوزه علمیه و دانشگاه در خصوص فضائل حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) گفتند: حضرت زینب(سلام الله علیها) بنابر تصریح استادان و شخصیت های برجسته جهان، شخصیتی بافضیلت هستند و در زمانی که زنان، اجازه سخنرانی یا اظهار وجود نداشتند، حضرت زینب(سلام الله علیها) در کاخ ظلم و خفقان، سخنرانی کردند و پرچم عدالت و ظلم ستیزی اسلام را برافراشتند.

وی افزود: حضرت زینب(سلام الله علیها) پس از شهادت امام حسین(علیه السلام)، هدایت کاروان شهدای کربلا و همچنین حفظ وقار و صبوری زنان و بچگان را برعهده گرفتند.

این پژوهشگر حوزه قرآن و فرهنگ اضافه کردند: کلام عقیله بنی هاشم(سلام الله علیها) در مسیر حرکت کاروان از کربلا به شام و کوفه، همواره آرامبخش زنان و کودکان و همچنین تحقیرکننده دشمنان و قاتلان سیاه دل امام حسین بن علی(علیه السلام) بود.

وی در ادامه با بیان اینکه حضرت زینب (سلام الله علیها) با رشادت، شجاعت و بصیرت الهی خود، جنایت های دستگاه یزید ظالم را افشا کردند و مردم زمانه خود را با واقعیت های قیام حضرت اباعبدالله(علیه السلام)، آشنا کردند، افزودند: تاریخ، سرشار از شجاع زنانی مانند مادر وهب نصرانی است که با تاسی به حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) در برابر دشمنان ستمگر و جنایتکاران بزدل، ایستادگی کردند.
 
محتشم نیا در انتها با بیان اینکه قیام سیدالشهدا(علیه السلام) برای مبارزه با ستمگران جهانی بود و درس قیام کربلا، مقاومت مستمر و بی وقفه در برابر جهل و خرافات است، یادآور شدند: امروزه باید هیئات مذهبی، مردم را با یزیدیان زمان و ستمگرانی و مستکبران جهانی مانند "ترامپ" آشنا کنند. باید به مردم گفت، که صهیونیست ها به دنبال نابودی کشورهای اسلامی و تضعیف جریان مقاومت هستند.
کد مطلب : 218666