توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴
استراتژی انتخاباتی اصلاح طلبان، بزرگسالانی که کودکانه جر می زنند!
اصلاح طلبان در روند تکامل سیاسی جریان خود هیچگاه نتوانستند یک رذیله اخلاقی را از خویشتن دور سازند و آنهم " جرزنی یا زیر میز بازی سیاست زدن " بوده است.
استراتژی انتخاباتی اصلاح طلبان، بزرگسالانی که کودکانه جر می زنند!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز اصلاح طلبان در روند تکامل سیاسی جریان خود هیچگاه نتوانستند یک رذیله اخلاقی را از خویشتن دور سازند و آنهم " جرزنی یا زیر میز بازی سیاست زدن " بوده است.  

1- در حقیقت باید ایشان را کودکانی دانست که فقط در ظاهر به بلوغ سیاسی خود رسیده اند اما در یک برش عقلی- سیاسی، همچنان در درونشان همان خردسالی سیاسی و ناپختگی رفتاری نگه داشته اند که مانند: بازی هفت سنگ و کارت بازی و.... هر وقت لازم باشد پای بر زمین می کوبند و با داد و فریاد هر وسیله ای را که در دستشان باشد به سمت رقیب پرتاب می کنند حال هدف مقابل کارگر باشد یا کارمند، نظامی باشد یا شغل آزاد، دانشجو باشد یا دانش آموز و حتی ممکن است! این هدف سطل زباله و اموال مردمی و دولتی باشد.

2- در فضای سیاسی امروز نوک پیکان حملات به سمت شورای نگهبان است لاکن دقیقتر شدن در این موضوع نشان می دهد که اصلاح طلبان در یک پارادوکس سیاسی گیر افتاده اند به این صورت که:
- اگر فساد نیروهایشان مشخص شد و رد صلاحیت شدند می گویند انتخابات مهندسی شده!.
- اگر تائید صلاحیت شدند و رای نیاوردند می گویند تقلب شد!
- اگر رای آوردند و خراب کاری کردند می گویند تقصیر نظام و رهبری است!
- اگر نظام خراب کارهایشان را گردن بگیرد یا عکس العملی نشان ندهد می گویند استعفاء اما باز هم می مانند بدون عذر خواهی از ملت!
- اگر شورای نگهبان کاندیدای ایشان را تایید کند شورای نگهبان را مورد تفقد! قرار می دهند و اگر رد صلاحیت شوند خود را مترادف با کشور و انقلاب قلمداد کرده و این حرکت شورای نگهبان را به ضرر منافع و امنیت ملی اعلام می کنند  معیار و شاخص قانون را خود می دانند. رهبری نیزبه این موضوع در چند روز گذشته اشاره کرده بودند.
- و.....

3- زمان انتخابات های مختلف در کشور بهترین گواه و صدق مدعای این ادعاست. هرگاه می بینند که بدنه اجتماعی و نگاه مردمی در همراهی با افکار وآمال و آرزوهای سیاسی ایشان در حرکت است تمام کشور را نماد دمکراسی و برقراری عدالت و مردمسالاری قلمداد کرده و پیشاپیش خود را پیروز میدان اعلام می کنند – البته شما فکر نکنید منظورمان بطور مثال انتخابات های 84 ،88 ،92  هست! و اگر مسیر افکار عمومی را مناسب نبینند در لاک رسانه ای خود فرو می روند و با تبلیغات گسترده تلاش می کنند تا تبعات حاصل از روگردانی مردم نسبت به خود را کاهش دهند از جمله بگفته خانم آذر منصور (در توئیتی) یکی از اصلاح طلبان عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان نزدیک به م.خ به این موضوع اشاره کرده و ناخواگاه به این موضوع اعتراف می کند که اعضای شورا چنان فضای اقبال عمومی را تیره و تار می بینند که در جلسه 15 بهمن ماه 98 چنین مصوب می کنند: بر اساس مصوبه شب گذشته شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان (مورخ15 بهمن 98) اصلاح طلبان در انتخابات حوزه انتخابیه تهران هیچ لیستی تحت عنوان ائتلاف اصلاح طلبان یا هر عنوان ائتلافی دیگری نخواهند داشت. 
البته با تاکید بر این نکته که اصلاح طلبان درست است که به ریزش شدید آرای خود واقفند اما این قبیل مصوبات را نباید برخاسته از شکست اصلاحات دانست بلکه می تواند نوعی سیاست فرافکنی و مظلوم نمایی به بهانه رد صلاحیت نفراتشان در شورای نگهبان نیز باشد تا بتوانند دوباره با مردم آشتی کنند.

4- کلید واژه هایی مانند: رقیب هراسی و ایجاد دوقطبی جنگ و صلح، انزوا و تعامل با دنیا، تند روی، مترادف قلمداد کردن قدرت گرفتن انقلابیون با بروز جنگ در کشور، و.. از اهم موضوعاتی است که اینروزها بارها توسط اصلاح طلبان و دولتی ها بر علیه جریان رقیب بکار گرفته می شود که همگی وسایل این جرزنی در روز مبادا خواهد بود تا در صورن نیاز در میدان عمل و کف خیابانها بکار گیرند.  

در مجموع اصلاح طلبان برای فرار از شکستی سنگین راهی بجز اجرای یک نمایش رسانه ای تمام عیار برای انحراف افکار عمومی ندارند آنگونه که یک کودک وقتی قدرت مقابله با همسالان خود را ندارد "جر زدن وبر هم زدن تمام اصول و قواعد بازی " را تنها راه فرار از شکست خود می بیند. امثال غرویان، آذر منصور، مصطفی تاج زاده و دیگران مصادیق گویایی از این ادعا هستند که می توان نظراتشان را اینروزها به وفور در رسانه ها مشاهده نمود. 

رضا احمد زاده
کد مطلب : 277184