توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲
حاجی: دولت قانون رفع انحصار در فضای کسب و کار را اجرا نمی‌کند
نماینده مردم شاهین‌شهر گفت: دولت تاکنون قانون رفع موانع فضای کسب و کار را اجرایی نکرده لذا این موضوع را در جلسه با دولت مطرح کنید.
حاجی: دولت قانون رفع انحصار در فضای کسب و کار را اجرا نمی‌کند
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی طی تذکری با استناد به ماده بند ۱۱ ماده ۲۲ آیین نامه داخلی در صحن علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان خطاب به لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بابت پیگیری‌های شما درباره مسائل روز مانند معیشت و حقوق تشکر می‌کنیم، اما موضوع مهم دیگری مانند فضای کسب و کار هم باید در کنار آن پیگیری شود.

 
وی ادامه داد: بند ۲ اصل ۳ درباره پی ریزی اقتصاد صحیح، اصل ۲۸ درباره شغل و بند ۵ اصل ۴۳ درباره شکستن انحصار در قانون اساسی صحبت شده است، اما در حالی که ما قانون بهتر شدن فضای کسب و کار را تصویب کرده‌ایم، وزرای اقتصاد که موظف به دنبال کردن این قانون هستند در این مورد اقدامی انجام نمی‌دهند.

 
حاجی‌دلیگانی تأکید کرد: وزرای اقتصاد باید موانع فضای کسب و کار را شناسایی و فضا‌های انحصاری را رفع و شناسایی کنند در صورتی که هیچ اقدامی تاکنون انجام نشده است.

 
نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه افزود: مانند انحصار موجود در بحث فارغ التصحیلان رشته حقوق یا آموزش پزشکی تخصصی که حتی هیچ هزینه‌ای برای کشور ندارد، اما کاری تاکنون صورت نگرفته است.

 
وی خطاب به لاریجانی گفت: بنده پیشنهاد می‌کنم در جلساتی که صبح‌ها با دولت برگزار می‌کنید درباره شکستن فضای انحصار در کسب و کار هم صحبت کنید تا رونق تولید بگیرد؛ زیرا رونق یعنی شغل درست ایجاد کردن برای مردم.

 
لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: شما موضوع مهمی را اشاره کردید ما حتما زمانی را برای برگزاری یک جلسه در این مورد در هیئت رئیسه پیگیری می‌کنیم، اما آقای فولادگر هم در کمیسیون ویژه متن منقحی در این مورد را تهیه و ارائه کند تا در جلسه مطرح کنیم.
کد مطلب : 263684