توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۰
ضربات مهلک سربازان گمنام امام زمان(عج) به عناصر شبکه اخلال در سیستم بانکی و ارزی/ جلوگیری از خروج ‌300میلیون یورو
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان از ضربات مهلک سربازان گمنام امام زمان(عج) به عناصر شبکه اخلال در سیستم بانکی و ارزی در استان خبر داد و گفت: ‌از خروج ‌۳۰۰میلیون یورو ارز دولتی جلوگیری شد.
ضربات مهلک سربازان گمنام امام زمان(عج) به عناصر شبکه اخلال در سیستم بانکی و ارزی/ جلوگیری از خروج ‌300میلیون یورو
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان با تبریک سالروز ولادت منجی عالم بشریت و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) اظهار داشت: هدف وزارت اطلاعات برقراری آرامش در همه عرصه‌های اجتماع بوده و این توفیقات به‌لطف پروردگار، توجهات امام زمان(عج)، ادعیه زاکیه رهبر معظم انقلاب و برکت دعای خیر مردم بوده است.
 
وی ادامه داد: جهت‌گیری استراتژیک وزارت اطلاعات در منطقه جنوب شرقی مبتنی بر نگاه متعالی رهبر معظم انقلاب در این نقطه راهبردی و به‌تعبیر ایشان تنگه احد نظام بوده است.
 
مدیرکل اطلاعات استان افزود: در این راستا ایجاد وحدت، انسجام بین مذاهب و اقدام، هماهنگی و همدلی بین مسئولان و مردم این استان برای امنیت‌سازی سرلوحه کار قرار گرفته است.
 
وی بیان کرد: معتقدیم سیستان و بلوچستان سرچشمه و مخزن بی‌نظیر فرصت‌ها و ظرفیت‌های متنوع است.
 
مدیر کل اطلاعات سیستان و بلوچستان با تأکید به اینکه "ما مصمم هستیم بستر لازم برای توسعه و شکوفایی اقتصادی استان فراهم شود" تصریح کرد: برای بهبود وضعیت توسعه همه‌جانبه استان از هیچ اقدامی فروگذار نخواهیم کرد و با تمام قوا با هرگونه ناامنی در مسیر توسعه منطقه مبارزه خواهیم کرد.
 
وی اظهار داشت: بخش مهمی از عدم توسعه مطلوب سیستان و بلوچستان در عملکرد ننگین گروههای تروریستی است که سعی دارند تا چهره این استان را منفی و توأم با ناامنی و خشونت نشان دهند.
 
مدیر کل اطلاعات استان اضافه کرد: مقابله با فعالیت‌های این گروهک‌ها که تحت تأثیر القائات سرویس‌های اطلاعاتی و جریانات معاند قرار دارند با شدت بیشتری دنبال می‌شود.
 
وی ادامه داد: امروز دشمنان نظام بیشترین هجمه و تبلیغات منفی را برای ناامن نشان دادن منطقه دارند و فعالیت مستقیم و غیرمستقیم سرویس اطلاعاتی در منطقه گویای سطح تهدید است.
 
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اینک با عنایت خداوند و اقدامات تخصصی به‌عمل‌آمده ضربات مهلکی بر بدنه ده‌ها گروهک تروریستی که کارنامه سیاهی دارند وارد شده و مردم شریف اهل‌سنت و شیعه سیستان و بلوچستان با همکاری و ارائه گزارشات ارزنده در این مسیر همیار ما بوده‌اند.
 
وی اعلام کرد: تنها در زمینه کشف مواد منفجره در 10 سال اخیر مقادیر زیادی مواد منفجره و ده‌ها جلیقه انفجاری و تعداد فراوانی سلاح و مهمات کشف شده است.
 
مدیرکل اطلاعات استان بیان کرد: با هدف برقراری امنیت اقتصادی و پیشگیری از فساد اقتصادی وزارت اطلاعات اقدامات پرشماری را به‌ثبت رسانده است، از جمله در استان، تعدادی از عناصر شبکه اخلال در سیستم بانکی و ارزی کشور که از طریق تشکیل شرکت‌های صوری و اخذ غیرقانونی ارز دولتی به‌میزان تقریبی 500 میلیون یورو در نظام اقتصادی اخلال ایجاد کرده بودند با هماهنگی دستگاه قضایی دستگیر شدند.
 
وی ادامه داد: در نتیجه از خروج بیش از 300 میلیون یورو ارز دولتی جلوگیری و بیش از 350 شرکت صوری شناسایی شد و از ادامه فعالیت آنها ممانعت به‌عمل آمد.
 
وی گفت: همچنین پیگیری رفع تصرف بیش از 500 هکتار از اراضی ملی تصرف‌شده در سیستان و بلوچستان، برخورد با عوامل فساد اقتصادی در دستگاه‌های مختلف دولتی، برخورد با عوامل و شبکه مالی قاچاق مشروبات الکلی استان و توقیف حدود 14 تن مشروبات الکلی از اقدامات اداره کل اطلاعات در سال گذشته بوده است.
 
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان با تصریح به اینکه یکی از عرصه‌های تهاجمی دشمن فعال‌سازی گسل‌های قومی و مذهبی در استان بوده افزود: تلاش در راستای گسترش گفتمان تقریب در منطقه، مقابله با اقدامات تفرقه‌افکنانه و مخل وحدت به‌وسیله ارتباط با نخبگان، برگزاری همایش‌ها و نشست‌ها با سران طوایف، متنفذین، شاخص‌های قومی و مذهبی، مدیران، نمایندگان مجلس و اساتید دانشگاهی در سراسر استان برکات ارزشمندی را به‌همراه داشته است.
 
وی گفت: همچنین اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان توانسته است با توجیه و آگاه‌سازی چند هزار نفر از مدیران، نخبگان، دانشجویان، نظامیان، کارکنان دستگاههای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استان در چند سال اخیر گام مهمی در راستای اجرای برنامه‌های صیانتی و ضدجاسوسی بردارد.
 
مدیرکل اطلاعات استان ابراز امیدواری کرد که با همراهی تنگاتنگ مردم با دستگاه‌های اطلاعاتی ــ به‌تعبیر امام راحل(ره) «اطلاعات 36میلیونی» و امروز می‌توانیم بگوییم اطلاعات 80میلیونی ــ امنیت و آرامش جامعه را تأمین می‌کند.
 
وی تأکید کرد: امروز بهترین راه برای مقابله همه‌جانبه با تحرکات تروریستی مورد حمایت سرویس‌های اطلاعاتی و رفع مشکلات موجود سیستان و بلوچستان نظیر مسائل سرمایه‌گذاری، توسعه، اشتغال و محرومیت فعال شدن نقش و سهم آحاد مختلف جامعه از جمله شاخصان، طوایف، مولوی‌ها و نخبگان است.
 
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ستاد خبری اداره کل اطلاعات استان با شماره 113 پذیرای این همکاری و همراهی خواهد بود.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 257555