توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
سفر نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه به آنکارا
نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه امروز دوشنبه وارد آنکارا شده تا با مقام‌های ترکیه‌ای درباره سوریه و دیگر موضوعات رایزنی کند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، «جیمز جفری» نماینده ویژه واشنگتن در امور سوریه علیرغم تداوم تنش‌ها در روابط آمریکا و ترکیه بر سر خرید اس ۴۰۰ روسیه، برای انجام رایزنی‌های دو روزه با مقام‌های ترکیه‌ای امروز دوشنبه وارد آنکارا شده است.

 
به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «جیمز جفری نماینده (آمریکا) در امور سوریه و نماینده ویژه در ائتلاف جهانی مقابله با داعش امروز به دعوت دولت ترکیه برای انجام جلسات ۲۲ و ۲۳ جولای ۲۰۱۹ (۳۱ تیر و اول مرداد) وارد آنکارا شد».

 
طبق اعلام وزارتخانه، جفری با مقام‌های ارشد ترکیه‌ای درباره سوریه، «پرداختن نگرانی‌های امنیتی مشروع ترکیه» و تلاش‌ها برای اطمینان از شکست داعش رایزنی خواهد کرد.

 
تاکید وزارت خارجه آمریکا درباره رایزنی نماینده ویژه این کشور در آنکارا درباره «نگرانی‌های مشروع ترکیه» در حالی مطرح شده که این دو کشور درباره روابط واشنگتن با برخی گروه‌های مسلح کُرد سوری اختلافات عمیقی دارند.

 
اختلافات ترکیه و آمریکا به موضوع گروه‌های کُرد همپیمان سوری واشنگتن منحصر نمی‌شود و خرید اس ۴۰۰ روسیه از سوی ترکیه، به تنش‌ها در روابط دو کشور دامن زده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 265916