توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۹
آمریکا: خروج نظامیان از سوریه آغاز شده است
یک مقام نظامی آمریکایی از آغاز خروج نظامیان این کشور از سوریه خبر داده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از خبرگزاری فرانسه، "شان رایان" سخنگوی ائتلاف موسوم به ضد داعش گفت: روند خروج نظامیان آمریکایی از سوریه آغاز شده است.

 
وی در ادامه افزود: ایالات متحده روند عقب نشینی از سوریه را آغاز کرده است.

 
این مقام آمریکایی حاضر به توضیح درباره جدول زمان بندی خروج نظامیان از سوریه یا مکانی که قرار است نظامیان آمریکایی از سوریه به آنجا منتقل شوند، نشده است.


نهاد نظارتی حقوق بشر سوریه مستقر در لندن که بر تحولات جنگ سوریه نظارت می کند، اعلام کرده است که خروج نظامیان آمریکایی از سوریه از روز پنجشنبه آغاز شده است.

 
این نهاد نظارتی افزود: کاروانی متشکل از 10 خودروی زرهی به همراه چند دستگاه کامیون از شهر رمیلان در شمال شرق سوریه به عراق نقل مکان کرده اند.

 
ایالات متحده حدود 2 هزار نظامی در خاک سوریه دارد.

 
ترامپ 3 هفته قبل با طرح این ادعا که آمریکا موفق به شکست تروریست های داعش در سوریه شده است، به نظامیان آمریکایی دستور داد تا خاک سوریه را ترک کنند. البته مقام های کاخ سفید تاکید کرده اند که خروج از سوریه نیازمند زمان خواهد بود و چند ماه طول خواهد کشید.

 
به گزارش تسنیم جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نیز شرایطی را برای خروج نظامیان آمریکایی از سوریه مطرح کرده است، از جمله شکست کامل داعش و توافق با ترکیه برای حفاظت از کردهای سوریه.
کد مطلب : 249518