توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۹
اصفهان در مرز هشدار قرار گرفت
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شیب ابتلای بیماری کرونا بسیار تند است و با این شیب در عرض یک هفته به مرز هشدار رسیدیم.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز آرش نجیمی با اشاره به وضعیت کرونا در استان اصفهان اظهار داشت: از هفته گذشته تاکنون روند افزایشی بیماری کرونا در استان اصفهان شروع شده بود و تعداد موارد بستری به 50 نفر در روز رسیده بود که روند بیماری در این هفته شروع به افزایش کرد و امروز بعد از ماه‌ها تعداد موارد بستری سه رقمی شد و در 24 ساعت گذشته 102 نفر بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این‌که شیب ابتلای بیماری کرونا بسیار تند است و با این شیب در عرض یک هفته به مرز هشدار رسیدیم، افزود: علت این وضعیت, رهاشدگی هشدارها و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم در هفته‌های قبل و برگزاری مراسم‌های غیر ضروری است.

وی با اشاره به حضور مردم در جامعه و جدی نگرفتن پروتکل‌های بهداشتی در استفاده از ماسک و موارد بهداشتی تصریح کرد: عدم رعایت موارد اشاره شده سبب شده که امروز کرونا در استان اصفهان افزایش پیدا کند و مردم آسیب آن را بینند.

نجیمی با تأکید بر این‌که اگر این روند با همان روال عدم رعایت موارد بهداشتی ادامه پیدا کند به طور قطع در روزهای آینده به مرز 600 بیمار بستری می‌رسیم، عنوان کرد: اگر با همین شیب پیش برویم به شرایط اسفند نزدیک می‌شویم و مشابه آن شرایط را دوباره تجربه خواهیم کرد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تأکید بر همدلی مردم و رعایت دقیق موارد بهداشتی مانند فروردین ماه خاطرنشان کرد: این دقت نباید مقطعی باشد، این رعایت‌ها و مراعات کردن‌ها باید شیوه زندگی مردم شود و اگر موارد بهداشتی رعایت نشود، تا زمانی که واکسن و داروی کرونا کشف نشده باشد، قطعاً می‌تواند دوباره شرایط بحرانی برای ما ایجاد کند، با این شیب اگر روند ادامه پیدا کند، اصفهان وضعیت آن قرمز می‌شود.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 284474