توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۹
جنس اغتشاش با اعتراض متفاوت است
نماینده ایلام در مجلس با بیان اینکه جنس اعتراض با اغتشاش متفاوت است، گفت:اعتراض به دنبال بهبود وضعیت و اغتشاش به دنبال نا‌امنی و تخریب است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، سلام امینی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی امروز(یکشنبه 24 دی) در نطق میان دستور در صحن علنی پارلمان، با اشاره به اعتراضات اخیر، گفت: اخیرا شاهد اعتراضاتی از سوی مردم به ویژه جوانان بودیم که در پاره‌ای از موارد به اغتشاش و ناآرامی انجامید.

 
وی با بیان اینکه جنس اعتراض و اغتشاش با هم متفاوت است، افزود: اعتراض به دنبال بهبود وضعیت موجود است و اغتشاش به دنبال ناامنی و تخریب است که البته این  موضوعات یک مسئله درون خانوادگی است و اجازه نمی‌دهیم که اجانب و بیگانگان در امور داخلی ما دخالت کنند.


نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمایندگان مردم هر روز در مجلس درباره بیکاری، مشکلات مردم و همچنین مشکلات اجتماعی جوانان بحث و مذاکره می‌کنند که این نیز خود به نوعی اعتراض است، ادامه داد: لذا می‌طلبد تا دولت با همکاری مجلس راهکار‌هایی برای برون رفت از وضعیت موجود بیابد.

 
امینی با اشاره به اینکه زمانی که دولت یازدهم زمام امور را به دست گرفت اعلام کرد که رشد اقتصادی منفی 6 درصد است، خاطر نشان کرد: در ماه‌های اخیر اعلام شده که رشد اقتصادی به مثبت 6 درصد رسیده است این به این معنی است که دولت توانسته است که 12 درصد رشد ایجاد کند، با این توضیح اگر این میزان رشد را داشته‌ایم پس چرا این میزان مشکلات در کشور وجود دارد؟ چرا میزان بیکاری بالاست؟ و چرا این میزان نارضایتی و اعتراضات را داریم؟

 
وی خطاب به رئیس جمهور، گفت: از آقای روحانی می‌خواهم در این گونه آمار‌ها و آمار سازی‌ها بررسی‌های جدی به عمل بیاورد، چرا که به نظر می‌رسد آمارهای خلاف واقع مسئولان مملکتی را به گمراهی انداخته است.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 227170